Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський

Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський, народився в Кесарії Кападокійській, в місті, яке дало світові найвеличніших отців і учителів Православної Церкви. Двоюрідній брат святого Григорія Богослова, близький друг святого Василія Великого, їхній ученик, послідовник і однодумець, святий Амфілохій багато потрудився на ниві Христовій. До того, як Господь покликав його до святительського служіння, він приблизно сорок років жив в пустелі, строгим аскетом. В 372 році упокоївся Іконійський єпископ. Ангели Господні тричі являлись святому Амфілохію у видіннях, закликаючи його йти в Іконію на святительський подвиг. Істинність цих видінь була підтверджена тим, що Ангел, який явився в третій раз, разом зі святим заспівав ангельську пісню: « Свят, Свят, Свят Господь Саваоф». Небесний посланник повів святого в найближчий храм, де собор Ангелів руко поклав Амфілохія на єпископа.

Святитель Амфілохій повертаючись у свою келію зустрів сім єпископів, які розшукували його, щоб поставити єпископом в Іконії.

Святитель розповів їм, що вже рукопокладений Ангелами.

Багато років пас святитель Амфілохій ввірену йому Господом паству. Молитва праведника була настільки дерзновенна, що він міг випрошувати в Господа зцілення душевних і тілесних хвороб. Мудрий святитель володів даром письменника і проповідника. Строгий православний Богослов, святитель викривав єресі аріан та євноміан. Він брав участь в діяннях Другого Вселенського Собору ( 381р.) і очолив боротьбу проти єресі Македонія. В 394 році святий єпископ Іконійський Амфілохій з миром відійшов до Господа.

Джерело: Рівненська єпархія УПЦ Київського Патріархату