Апостол Яків Зеведеїв

Святий апостол Яків Зеведеїв, один з 12 апостолів, був покликаний Господом Ісусом Христом до апостольського служіння разом зі своїм братом апостолом Іоанном Богословом. Їм і апостолу Петру Ісус Христос більше, ніж іншим апостолам, відкривав Свої Божественні Тайни: при воскресінні дочки Яіра, на Фаворській  горі і в Гефсиманському саду.

Святий Яків, по зішесті Святого Духа, проповідував в Іспанії та в інших країнах, а потім повернувся в Єрусалим. Він відкрито і сміливо проповідував Ісуса Христа як Спасителя світу. Словами Святого Письма Яків викривав фарисеїв і книжників, докоряючи  в жорстокосерді і невірстві. Юдеї були не в змозі протистояти апостольським словом і за гроші найняли філософа-волхва Гермогена, щоб він вступив в спір з апостолом і спростував його доводи про Христа як істинного Месію,Спасителя світу. Волхв послав до святого апостола свого учня Филита, але він увірував в Господа Ісуса Христа. Потім і сам Гермоген переконався в силі Божій, спалив свої чарівні книги, прийняв святе Хрещення і став справжнім послідовником Христовим.

Невіруючі юдеї переконали Ірода Агриппу (40 — 44) схопити апостола Якова та засудити його на смерть. Святий Яків спокійно вислухав смертний вирок і продовжував свідчити про Христа. Один з донощиків на ймення Іосія був вражений мужністю святого Якова. Він повірив у істинність  слів про пришестя Христа-Месії. Коли апостола повели на страту, Іосія упав до його ніг, покаявся в своєму гріху і благав про прощення. Апостол обійняв, поцілував його і сказав: «Мир тобі і прощення». Тоді Іосія сповідав всенародно віру в Христа і був обезголовлений разом зі святим Яковом в 44 році в Єрусалимі.

за мат. Жидичинського чоловічого монастиря св. Миколая Чудотворця