6 жовтня зачаття чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана

Святий паророк Малахія передбачав, що раніше Месії з’явиться Його  Предтеча, який вкаже на Його пришестя. Тому іудеї, які очікували Месію, чекали і явлення Його Предтечі.

У місті Іудиному Нагірної країни Палестини жили праведні священик Захарія і його жінка Єлисавета, які безпорочно дотримувались заповідей Господніх. Однак подружжя було нещасливим: доживши до похилого віку, вони не мали дітей і не переставали молитися Богу, щоб Він дарував їм дитя. Одного разу, коли Захарія мав чергу в Єрусалимському храмі, він увійшов під час Богослужіння у Святилище щоб покадити фіміамом. Увійшовши за завісу Святилища, він побачив Ангела Божого, що стояв по праву сторону кадильного жертовника. Святий Захарія зніяковів і зупинився в страсі, але ангел сказав Йому: « Не бійся, Захарія, почута молитва твоя, жінка твоя, Єлисавета, народить тобі сина, і даси йому ім’я Іоанна». Але праведний Захарія не повірив словам Небесного вісника, і тоді Ангел сказав йому: « Я – Гавриїл, що стою перед Богом, і посланий благовістити тобі це. І ось ти будеш німим до дня народження, тому що не повірив словам моїм».

Народ же очікував Захарію і дивувався, що він так довго не виходить з Святилища. І коли він вийшов, то повинен був дати народу благословення, але не зміг промовити його, так як був вражений німотою.

Коли Захарія пояснив знаками, що не може говорити, то народ зрозумів, що він бачив видіння. Пророцтво Архангела сповнилось, і праведна Єлисавета звільнилась від уз безпліддя, народивши світові Предтечу і Хрестителя Господнього Іоана.

підготував прот. М.Капітула