Вшанування пам’яті Тараса Шевченка

9 березня 2017 року, в 203-тю річницю з дня народження генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав святкові заходи біля пам’ятника Великого Кобзаря у Києві. Його Святість супроводжував Керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Агапіт (Гуменюк). Відзначити пам’ять поета прийшли також державні і громадські діячі, представники культури та численна молодь.

У своєму зверненні до присутніх Предстоятель Київського Патріархату зазначив, що слова національного гімну, які пролунали на початку заходу, справджуються сьогодні на сході нашої країни, коли українські воїни покладають свої життя за рідну землю.

«Український народ доводить, що це не пусті слова, що ми дійсно і душу і тіло покладаємо за нашу свободу проти агресора. Не ми напали на Росію, а російські війська топчуть нашу українську землю. Ми не хочемо чужої землі, але свою свободу не віддамо. Донбас – українська земля і ми звертаємося до Бога, щоб Господь допоміг перемогти нашого супротивника. Ми віримо, що Господь нам допоможе, тому що правда з нами, а Бог завжди там, де правда. Ми насамперед покладаємо надію на Бога, але ми не повинні бути бездієвими, ми повинні робити все для нашої перемоги, для збереження нашої української держави. Найперше для цього потрібне об’єднання всього українського народу. Як сказав Тарас Григорович – «Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю!». Якщо ми звернемося до історії, то вона свідчить, що нас перемагали тоді, коли ми роз’єднувалися. Тому якщо ми шануємо Тараса Григоровича Шевченка не на словах, а на ділі, то треба єднатися навколо української держави» – сказав Патріарх.

«Той хто не захищає українську державу, відсиджується, або відмовчується, той не є істинним патріотом України. Тому треба не тільки словом, а й ділом доводити, що ми захищаємо українську державу. А для цього, єднаймося!» – підсумував Владика.

Джерело: прес-центр Київської Патріархії