Постанови Архієрейського Собору від 24 травня 2022 р.

ПОСТАНОВИ

Архієрейського Собору
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
у розширеному складі

під головуванням Блаженнійшого Епіфанія,
Митрополита Київського і всієї України,

від 24 травня 2022 р.

Місто Київ,
Митрополичі палати при Соборі Святої Софії

Зібравшись згідно рішення Священного Синоду на своє чергове засідання та провівши його у розширеному складі єпископату Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Архієрейський Собор підносить подяку Богові за Його численні милості та благодіяння для Православної Церкви України.
Особливо Собор підносить молитви за українських воїнів, які захищають Батьківщину від російської агресії, просить для них, для мирних мешканців, які страждають від атак ворога, для біженців та вимушених переселенців Господньої допомоги та опіки.
Собор закликає Боже благословення на Збройні сили України та всіх її захисників, на Президента, державну і місцеву владу та на весь український народ і просить у Всевишнього наблизити перемогу над російським агресором і досягнення справедливого миру.
Собор підносить молитви за військових капеланів, за братів архієреїв, за духовенство і вірних, які постраждали від війни, перебувають в умовах окупації або були вимушені полишити місце свого проживання.
Собор висловлює сердечну подяку Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за візит до Києва у серпні 2021 року, а також Вселенському Патріархату, Олександрійському Патріархату, Церквам Кіпру та Греції за підтримку в час важких випробувань війною.

Заслухавши та обговоривши доповідь Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, про діяльність від часу свого попереднього засідання (15 грудня 2020 р.), Архієрейський Собор постановляє:
1. Схвалити роботу Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія за період від попереднього засідання Архієрейського Собору (15 грудня 2020 р.) та Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ). Засвідчити повну підтримку Предстоятелю, Блаженнійшому Епіфанію, Митрополиту Київському і всієї України.
У зв’язку з особливими викликами, які постали перед Церквою в час війни, висловити Предстоятелю, Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію, а також архієреям і духовенству на тимчасово окупованих територіях вдячність за самовіддану сумлінну працю навіть в умовах прямої загрози життю.
2. Затвердити всі рішення, в тому числі судові, ухвалені Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) за період з попереднього засідання (з 15 грудня 2020 р.), відображені в синодальних документах.
3. Повторно засвідчити бажання і готовність нашої Помісної Церкви розпочати діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію.
Схвалити і оприлюднити Звернення до ієрархів, духовенства та вірних в юрисдикції Московського патріархату в Україні.
4. Підтримати припинення поминання в Диптиху імені очільника Московського патріархату Кирила Гундяєва у зв’язку з його схваленням російської агресії проти України, а також пропагуванням ідеології «русского міра», яка підпадає під визначання єресі етнофілетизму.
Просити Предстоятеля звернутися до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Церков щодо притягнення Російського патріарха Кирила до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичного вчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російськім військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Олександрійського Патріархату «єпархій РПЦ».
5. Закликати державу і надалі виконувати свій обов’язок захищати релігійну спільноту і все суспільство від ворожого іноземного впливу, від намагань з-закордону під виглядом релігійної діяльності втручатися у внутрішні справи України, руйнувати її через нав’язування неоімперської ідеології. Цей обов’язок є особливо актуальним у світлі використання релігійних інструментів у гібридній агресії Росії проти України.
6. Підтримати викладені у Доповіді Митрополита Київського і всієї України Епіфанія на Соборі оцінки та пропозиції і взяти їх до уваги у подальшій праці з розбудови Помісної Церкви.
Архієрейський Собор підносить свої молитви за Помісну Українську Православну Церкву, за перемогу і справедливий мир в Україні та закликає Боже благословення на духовенство і вірних та на весь український народ.

Підписи Предстоятеля — Голови Архієрейського Собору та єпископату Православної Церкви України

Джерело