Очільник єпархії співслужив Предстоятелю у Володимирі-Волинську

10 травня 2019 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, на запрошення керуючого Володимир-Волинською єпархією прибув до м. Володимир-Волинська. У цей день Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній на запрошення Преосвященного Матфея, єпископа Володимир-Волинського і Турійського з першим архіпастирським візитом прибув до міста, де звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Різдва Христового. Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

У проповіді на завершення богослужіння Блаженнійший Владика зазначив, що на сьогодні головним завданням всіх православних є об’єднання навколо Київського престолу. «Ми маємо продовжувати молитися за подальший розвиток Церкви, адже 15 грудня минулого року була закладена основа, коли три гілки Українського Православ’я об’єдналися. На сьогодні ми покликані об’єднуватися у Єдиній Помісній Церкві. Перед нами стоїть завдання об’єднання всіх православних навколо Київського престолу. Якщо б це відбулося раніше, то не було б тих негараздів, які ми маємо наразі», – наголосив Предстоятель Православної Церкви України.

Митрополит Епіфаній також розповів про те, що Українська Православна Церква продовжує перемовини з іншими Православними Церквами з метою отримати визнання автокефалії. «Маємо надію, що у цьому році декілька Православних Церков визнають нашу автокефалію», – додав Його Блаженство.

У своєму слові Блаженнійший Владика нагадав про те, що двері Православної Церкви України відкриті для всіх і ще раз закликав вірян, ієрархів, всіх тих, хто досі сумнівається, об’єднуватися у Помісній Церкві.

По завершенні Божественної літургії Митрополит Епіфаній провів прес-конференцію, після чого усі рушили хресним ходом до центральної площі міста.

Спільно з представниками влади духовенство, на чолі з Його Блаженством, вшанувало біля пам’ятної стели полеглих Героїв, котрі віддали свої життя захищаючи Батьківщину.

Цього дня Блаженнійший Владика відвідав  також військову частину у Володимирі-Волинському.

Джерело