Очільник єпархії співслужив Предстоятелю у Вінниці

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 2 та 3 листопада 2022 року перебував з Першосвятительським візитом у Вінниці.

2 листопада Предстоятель Православної Церкви України очолив Всенічне бдіння у Спасо-Преображенському соборі міста Вінниці та вшанував святиню Подільського краю і всієї України – чудотворну мироточиву ікону Богоматері «Іверську-Мирненську».

На запрошення митрополита Вінницького і Барського Симеона для участі в урочистистях прибув єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

За Всенічним бдінням Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Одеський і Балтський Афанасій, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Бориспільський Антоній місцеве та запрошене духовенство.

3 листопада 2022 року Блаженнійший Митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію у старовинному, 270-літньому Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці.

За Божественною літургією Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, митрополит Львівський Макарій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Вінницький і Брацлавський Роман, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Одеський і Балтський Афанасій, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, єпископ Бориспільський Антоній, місцеве та запрошене духовенство.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Наприкінці богослужіння Предстоятель, архієреї, духовенство та вірні піднесли молитви перед чудотворним образом Пресвятої Богородиці «Іверська-Мирненська (Мироточива)».

Також від імені великої родини Православної Церкви України Предстоятель привітав із 60-річчям митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Предстоятель єдиної помісної Української Православної Церкви нагородив митрополита Симеона Хрестом за заслуги перед Православною Церквою України, подарував панагію і хрест, а також підніс просфору та букет квітів.

Пресслужба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)