Очільник єпархії співслужив Предстоятелю у Черняхові

5 серпня 2019 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, на запрошення архієпископа Житомирського і Поліського Володимира прибув до селища Черняхів.

У цей день з архіпастрським візитом до храму Почаївської ікони Божої Матері завітав Предстоятель Української Православної Церкви – Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Очільник Церкви звершив у храмі Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та запрошене духовенство.

Після літургії відбувся урочистий хресний хід навколо храму та молебень, на завершення якого Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом.
«Наша українська земля відома багатьма чудотворними іконами. Одну з таких святинь – Почаївську ікону Божої Матері – вшановують вже понад чотири століття. Саме ця ікона допомогла захистити Почаївський монастир від руйнування турками в далекому 1675 році», – сказав Його Блаженство.

«На жаль, сьогодні Почаївська лавра на теренах Західної України – осередок не українського, а російського православ’я, але ми віримо, що з Божою допомогою з часом ми всі об’єднаємось в єдиній і визнаній помісній Українській Православній Церкві. І тоді всі ми, українці, єдиними устами і єдиним серцем будемо славити Бога у своїй єдиній Церкві, яка не належить жодному іноземному центру», – додав Предстоятель.

Окрім того, Блаженнійший владика привітав архієпископа Житомирського і Поліського Володимира з 40-річчям та відзначив його орденом святого архістратига Божого Михаїла. Слова вітань ювіляру висловили і присутні архіреї, духовенство, миряни та представники місцевої влади.

Прес-служба Житомирсько-Овруцької єпархії за матеріалами pomisna.info