Очільник єпархії співслужив Патріарху Філарету у день пам’яті свята апостола Андрія Первозваного

13 грудня 2017 року, у день пам’яті святого апостола Андрія Первозваного, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Святий апостол Андрій Первозваний був з роду єврейського, з Віфсаїди Галілейської, рибалка, брат апостола Петра. Спочатку він був учнем Іоанна Хрестителя. Як тільки Предтеча, поглянувши на Ісуса, що проходив поблизу, сказав: «Ото Агнець Божий!», Андрій пішов за Ісусом і став Його першим учнем. Він тому і названий Первозванним. Коли Ісус проходив біля моря Галілейського, то Петро і Андрій ловили рибу. Господь їх покликав за Собою, сказавши: «Ідіть за Мною. Я зроблю вас ловцями людей» (Мф. 4, 18 – 19)

Апостол Андрій займає почесне місце серед 12 Апостолів. Христос дав апостолам владу над нечистими духами, щоб їх виганяли вони, щоб оздоровлювали всяку недугу та неміч всяку (Мф. 10, 1). Поміж чотирьох Учнів Господа, Андрій удостоєний Його довіри слухати пророцтво про майбутню долю Церкви і світу (Мк. 13, 3 – 5).

Пам’ять святого апостола Андрія Первозванного урочисто вшановується в Україні, оскільки цей учень Христів вважається апостолом українським і Церква Православна вірить в те, що його святі ноги стояли на Київських горах і що він благословив нашу рідну землю.

Святійшому владиці за богослужінням співслужив очільник Житомирської єпархії преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій разом з іншими архиєреями і духовенством УПЦ Київського Патріархату.

Після літургії відбувся молебень перед іконою святого апостола Андрія Первозваного.

По завершенню богослужіння Предстоятель Київського Патріархату привітав з днем тезоіменитства благодійника собору Андрія Миколайовича Мацолу, штатного диякона Володимирського патріаршого собору Андрія Настасієнка та всіх, хто носять ім’я святого апостола Андрія.

Прес-служба Житомирської єпархії

за мат. Прес-центру Київської Патріархії