Архіпастир Житомирщини співслужив Предстоятелю у Свято-Георгіївському монастирі на козацьких могилах

10 червня 2018 року, у Неділю всіх святих землі Української, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, на запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах, де очолив Божественну літургію. Прибув цього дня до древнього монастиря і єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Першоієрарха, якого супроводжував архієпископ Іларіон, перед головною монастирською брамою зустріли голова Радивилівської районної державної адміністрації Олег Ващук, голова Радивилівської районної ради Володимир Кондик, голова Демидівської районної державної адміністрації Богдан Левшенюк, голова Демидівської районної ради Сергій Радченко, голова Демидівської територіальної громади Віктор Іщук та генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз, які тепло привітали Святійшого Владику та піднесли Його Святості коровай і квіти.

У монастирській брамі Предстоятеля зустрів намісник монастиря ігумен Софроній (Бордюк), який запросив Першоієрарха очолити Божественну літургію.

За богослужінням Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній (Бордюк) та чисельне духовенство з Рівненської, Тернопільської, Волинської та Львівської єпархій.

Разом з духовенством та багатотисячною паствою молилився голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, народні депутати України, громадські діячі, українська інтелігенція.

В богослужіння взяла участь і молодь, зокрема із Дрогобицько-Самбірської єпархії на святкову відправу прибуло понад 50 дітей на чолі із своїм духівником протоієреєм Ярославом Фабіровським.

Прикрасив літургію спів архієрейського хору «Знамення» під керівництвом протодиякона Володимира Іваника, хору духовенства Рівненської єпархії «Анафора» під керівництвом Ольги Тимків та парафіяльного хору із села Ямельна Львівської області під керівництвом Ірини Цебак.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України, Верховну Раду та за розпочате діло рук їх.

Помолились також і за убитих козаків і селянів – героїв битви під Берестечком, а також воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави на Донбасі.

Після запричасного стиха, з благословаення Патріарха Філарета, із словом до вірян звернувся архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Прикінці літургії Святійший Владика виголосив повчальну проповідь.

По завершенні літургії відбулася заупокійна літія за загиблими героями битви під Берестечком та новітніми героями, загиблими за незалежність України.

Потім Хресний хід на чолі із Святійшим Патріархом Філаретом, архієреями та духовенством рушив до пам’ятного знаку козакам і селянам, які у 1651 році тримали героїчну оборону на острові Журавлиха, де всі охочі поклали до монументи квіти.

Також в цей день Святійший Патріарх Філарет дав інтерв’ю представникам ЗМІ.

За матеріалами: прес-служби Рівненської єпархії

vidomosti.kiev.ua