Архіпастир Житомирщини співслужив Патріарху у Володимирі-Волинську

10 травня 2018 року, в день пам’яті святителя Стефана єпископа Володимир-Волинського, у Володимир-Волинській єпархії з першосвятительським візитом перебував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Святість, звершив Божественну Літургію у кафедральному соборі Різдва Христового м. Володимир-Волинськ.
На запрошення єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея до древнього міста князя Володимира прибув керуючий Житомирською єпархією, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та спіслужив Святійшому Патріарху за літургією.

Під час богослужіння  його Святості співслужили також: Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей та духовенство єпархії.
Під час єктеній підносились особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після відпусту Патріарх Філарет звернувся до присутніх з проповіддю, в якій розповів про життя і подвиг святого Стефана. Предсьоятель акцентував увагу на важливості створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Після проповіді зі словами вдячності до Святійшого звернувся єпископ Матфей. Подякувавши Предстоятелю за його Першосвятительський візит у Володимир-Волинську єпархію і на знак поваги і християнської любові підніс святу просфору і букет квітів. Також керуючий висловив вдячність архієреям, духовенству, представникам влади та вірянам за те, що прибули і молитовно розділили радість свята.
Після богослужіння від кафедрального собору до центральної площі міста відбулась хресна хода у якій взяв участь Предстоятель разом з архієреями, духовенством, представниками влади та вірянами. Біля стели пам’яті героїв, Його Святість вшанував пам’ять загиблих воїнів на Сході України, які захищали волю і незалежність своєї держави.
У рамках візиту, до Володимир-Волинської єпархії, Святійший Патріарх Філарет зустрівся з головою Волинської ОДА Олександром Савченко, місцевою владою у приміщенні міської ради .
На завершення візиту Патріарх Філарет провів прес-конференцію для журналістів.
Після цього Патріарх відбув до Києва.

Прес-служба Житомирської єпархії

за матеріалами сайтів: cerkva-vv.info

vidomosti.kiev.ua