Архіпастир Житомирщини співслужив Патріарху Філарету

14 грудня Православна Церква відзначає день пам’яті святого праведного Філарета Милостивого, який є також і днем тезоіменитства Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. За традицією у спільному богослужінні взяли участь архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату, серед яких і єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

13 грудня 2018 року Його Святість у Володимирському кафедральному соборі звершив Всенічне бдіння. Патріарху співслужили єпископ Паїсій та архієреї Церкви і духовенство Києва та інших єпархій України. Під час полієлею Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм.


У самий день свята, 14 грудня, Святійший Владика відслужив Божественну літургію у Володимирському соборі.

За богослужінням також молились викладачі та студенти Київської православної богословської академії, ченці столичних й єпархіальних монастирів та численне духовенство.

Після літургії та подячного молебня від імені Священного Синоду, архіпастирів, духовенства та мирян Святійшого Владику привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Владика Епіфаній подарував Його Святості просфору та букет квітів.

Після вітання до присутніх з повчальним словом звернувся Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Козацьким многоліттям Святійшого Владику привітали хори, які брали участь у богослужінні: Патріаший та кліросний хори Володимирського собору та хор Київської православної богословської академії.

Впродовж дня Патріарх Філарет приймав вітання від архієреїв і духовенства, громадських і політичних діячів, працівників Київської Патріархії та парафіян.

За матеріалами Прес-центру Київської Патріархії