Архіпастир з Предстоятелем молитовно вшанував пам’ять загиблих українських воїнів

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні архієреїв, серед яких був єпископ Житомисрький і Овруцький Паїсій та духовенства Православної Церкви України 7 липня 2019 року в Меморіальному сквері м. Івано-Франківська звершив панахиду за нашими славними героями, які віддали своє життя за кожного з нас.

Також молилися родичі наших захисників, віряни, міський голова Руслан Марцінків, народний депутат Олег Тягнибок, представники громадських організацій.

Митрополит Епіфаній звернувся до всіх із архіпастирським словом.

«Ми згадуємо найперше Романа Гурика та тих, яких називаємо Небесною сотнею, тих невинно вбитих наших славних героїв, які без зброї в руках змінили курс розвитку нашої Української держави. Вони боролися за те, щоб Україна рухалася в напрямку європейського розвитку. Вони віддали життя задля того, щоб ми мали можливість розбудовувати свою незалежну демократичну європейську Україну», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Його Блаженство наголосив, що сьогодні представники духовенства згадували в молитвах тих багатьох захисників, які на Сході України відстоювали нашу територіальну цілісність.

«Ми молимось і пам’ятаємо їхню жертву. В молитві ми проявляємо до них любов, адже вони існують душею вічно, бо в Бога немає померлих, у Бога всі живі. Тому сьогодні ми через молитву також висловлюємо їм свою вдячність за те, що вони віддали своє життя заради кожного з нас.

Нехай Господь упокоїть їхні душі у вічних оселях, а ми будемо і надалі пам’ятати і завжди згадувати їх у своїх молитвах, адже це – наш із вами священний обов‘язок», – підсумував Предстоятель Православної Церкви України.

Після завершення панахиди до Блаженнійшого Митрополита звернулася мати загиблого героя зі словами вдячності за увагу Його Блаженства на день жінок-мироносиць до матерів наших захисників.

Ольга Шарабуряк подарувала від матерів Предстоятелю книгу «Горить свіча».

«У цій книзі – наш біль, наші серця, наша тривога, наші недоспані ночі, але разом з тим це – наша гордість за наших синів, батьків, братів та чоловіків. Ми просимо молитви за них, щоб Господь Бог прийняв їх і оселив там, де немає болю, зітхання, але життя безкінечне», – сказала Ольга Шарабуряк.

За матеріалами:

Прес-служба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)