Звернення Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату

 

Сьогодні уся Православна Україна очікує надання Вселенським Патріархом Варфоломієм Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. Київський Патріархат висловив свою підтримку цьому процесу у зверненні Священного Синоду.

Ідею створення в Україні єдиної Православної Церкви підтримали інші українські Церкви та релігійні деномінації, серед яких Українська Греко-Католицька Церква, Римсько-Католицька Церква в Україні, протестантські Церкви, релігійні об’єднання юдеїв та мусульман.

Проте, на жаль проти єднання українців вкотре виступила організація тісно пов’язана з країною-агресором, яка іменує себе Українською Православною Церквою (УПЦ МП) і є структурним підрозділом Російської Православної Церкви.

Російська Православна Церква в Україні (УПЦ МП) вкотре сіє зерно розділення в нашій державі. Як стало відомо із засобів масової інформації, до єпархій УПЦ Московського Патріархату надходять бланки «листа до Вселенського Патріарха», в яких вони закликають «не узаконювати розкол під приводом створення Автокефальної Православної Церкви в Україні». Такими діями Московський Патріархат робить все можливе, щоб зірвати надання Українській Православній Церкві Томосу про визнання. Вони вкотре показують, що є противниками єдності нашого народу та підтримують ідею «руського міра».

Не стала винятком і Житомирська єпархія УПЦ МП. Ми часто чули про те, що очільник Житомирської єпархії РПЦ в Україні, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим позиціонує себе як патріот України. Проте, виникає запитання: якщо митрополит Никодим справді патріот України, то чому благословляє у ввіреній йому єпархії розповсюдження листівок проти Єдиної Православної Церкви та сам закликає до боротьби проти єднання православ’я в Україні та розпалювання міжконфесійної ворожнечі?! І навіщо збурює хвилю ненависті до християн?! Яка йому від того вигода?!

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП)  віряни Української Православної Церкви (МП) на чолі з єпископом Пименом, вікарієм Рівненської єпархії 21-26 травня звершували паломництво по святих містах Константинополя, Ізміра, Ефеса. Українці зустрілися з представником Константинопольського Патріарха і передали звернення від 50 тисяч віруючих з проханням, щоб питання надання автокефалії розглядалося тільки в рамках канонічного права. Серед паломників був присутній протоієрей Сергій Грицаюк, архієрейський намісник Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору м. Житомира, уповноважений представник Житомирської єпархії УПЦ (МП) по врегулюванню міжконфесійних відносин та захисту прав віруючих. На цю поїздку священика Сергія благословив митрополит Никодим, який нібито є прихильником Української Помісної Православної Церкви. https://www.youtube.com/watch?v=52FhGAi7aPU

Як повідомили свідомі житомиряни, у храмах УПЦ МП в обласному центрі, щонеділі під час проповіді закликають не підтримувати процес утворення в Україні Помісної Православної Церкви. Доказом цього є відео зняте парафіянами Преображенського собору м. Житомира в недільний день, коли священнослужитель собору прочитав Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

Синод звернувся до вірних УПЦ щодо інформації про можливість «надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні»

Виникає запитання: чому РПЦ в Україні “кісткою в горлі” стоїть питання надання Томосу про автокефалію Українського Православ’я? Навіщо керівництво РПЦ чинить шалений тиск на Всесвятійшого Патріарха Варфоломія та членів Священного Синоду?!

Звертаємося до Вас, всечесні отці, брати і сестри у Христі, не піддаватися на цю провокацію. Такі дії можуть призвести до ще більшої ненависті та розбрату в суспільстві, що суперечить християнському віровченню. Закликаємо усіх наших братів з РПЦ в Україні визначити для себе пріоритетну позицію та визначитись: ви вірні Українського Православ’я чи периферія РПЦ в Україні?! Ми сподіваємось, що дійсно діятимете за покликом серця і прислухаєтесь до слів Христа Спасителя: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13:35).

Будьмо вірні заповідям Господа та молімось до Всемилостивого Бога про утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Пам’ятаймо, що ми відстоюємо істину, а Христос нас навчає: «Я є Шлях, Істина й Життя» (Ін. 14: 6).

 

Прес-служба Житомирської єпархії