ЗВЕРНЕННЯ ЄПИСКОПА ЖИТОМИРСЬКОГО І ОВРУЦЬКОГО ПАЇСІЯ

“ПІДИ, НАРОДЕ МІЙ,

УВІЙДИ У ПОКОЇ ТВОЇ

І ЗАМКНИ ЗА СОБОЮ ДВЕРІ ТВОЇ,

СХОВАЙСЯ НА МИТЬ,

ДОКИ НЕ МИНЕ ГНІВ БОЖИЙ”

(Іс. 26,20)

Улюблені брати і сестри!
Розпочався останній тиждень перед Великоднем – Страсна седмиця. Це час духовного подвигу. Сучасна ситуація у світі та у нашій Богом береженій Україні, пов’язана з поширенням коронавірусу, змушує нас змінювати наше життя. Проте, не дивлячись на нові виклики сучасності, Церква залишається незмінною, подібно до свого глави – Христа, адже молитва у храмах триває безупинно.
Людина у важкі моменти свого життя шукає розради та підтримки. Сьогодні, коли в нашій країні та світі шириться нова інфекція та з’являється загроза життю населення, природно, що люди покладають особливі надії на Господа і шукають духовного спокою у Церкві. Проте Церква піклується про всіх своїх дітей, про їхнє духовне та фізичне здоров’я. Враховуючи загальні обмеження, тягар яких покладений на народ, Церква теж приймає на себе цей тягар та закликає усіх до молитви в режимі онлайн через прямі трансляції по телебаченню та мережі Інтернет на Великодні богослужіння. Як говорить наш Предстоятель Мирополит Епіфаній : «Бог і Його Церква – з вами».
Отож, перебуваючи на молитві у своїх домівках, ми повинні виконати заповідь Спасителя: «Ти ж, коли молишся, увійди до кімнати твоєї і, зачинивши двері твої, помолись Отцю твоєму, Який у таїні, і Отець твій, Який бачить таємне, воздасть тобі явно» (Мф. 6:6). А ми, священнослужителі Житомирсько-Овруцької єпархії Православної церкви України, будемо у молитві поруч з вами!

З любов’ю у Христі
+ Паїсій,

єпископ Житомирський і Овруцький