Звернення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія до православних християн Житомирщини

Всечесні отці, улюблені у Христі брати та сестри!

Христос Воскрес!

Наша Церква і держава переживає історичні миті. Нещодавно, за сприяння Української Православної Церкви Київського Патріархату, Президента України та Верховної ради, Вселенський Патріарх Варфоломій заявив про початок процедур для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.  Українська Церква прагнула цього ще від часів Хрещення Київської Руси і сьогодні наблизилася до своєї мети. Єдина Православна Церква в Україні повинна вилікувати рану розколу православ’я, спричинену політикою Московського Патріархату.

Проте останні події, пов’язані з наданням Томосу про автокефалію, мобілізували і ворожі українському суспільству сили. Зокрема, Російська Православна Церква в Україні (УПЦ МП) намагається вкотре посіяти зерно розділення в нашій державі. Як стало відомо із засобів масової інформації, до єпархій УПЦ Московського патріархату надходять бланки «листа до Вселенського патріарха», в яких вони закликають «не узаконювати розкол під приводом створення автокефальної Православної Церкви в Україні». Таким діями Московський Патріархат робить все можливе, щоб зірвати надання Українській Православній Церкві Томосу про визнання. Вони вкотре показують, що є противниками єдності нашого народу та підтримують ідею «руського міра»

Звертаюсь до Вас, всечесні отці та брати і сестри у Христі, не піддаватися на цю провокацію. Закликаю кожного звернутися до здорово глузду, щоб зрозуміти, що такими вчинками ми діємо виключно з вигодою для агресора, який топче українську землю вже не один рік.  Це може призвести до ще більшої ненависті та розбрату в суспільстві. Нам варто сьогодні зрозуміти, що саме зараз сприятливий час, коли ми можемо об’єднатися заради збереження Незалежної України!

Закликаю усіх вірних Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату реагувати на ці події з молитвою та любов’ю до наших ближніх. Адже цього нас навчає Христос: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13:35).

Тому, будьмо вірні заповідям Спасителя та молімось до Всемилостивого Бога про утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Пам’ятаймо, що ми відстоюємо істину, а Христос нас навчає: «Я є Шлях, Істина й Життя» (Ін. 14: 6). Тому, хто захищає правду, той з Богом і там правдива Церква, адже: «Церква Бога Живого, стовп і утвердження істини» (1 Тим. 3: 15).

30 квітня 2018 року Божого.

Паїсій 

єпископ Житомирський і Овруцький