Звернення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія до пастирів та вірних Української Православної Церкви Московського Патріархату

Всечесні пастирі, дорогі брати і сестри!

Христос народився! Славімо Його!

У ці святкові Різдвяні дні вітаю всіх Вас – всечесних пастирів, дияконство, чернецтво, всіх боголюбивих і набожних християн та всіх жителів Житомирщини. Сьогодні знову весь світ охоплює велика радість Різдва Христового. Вона переповнює все: небо і землю, людей і безтілесних ангелів. Бо Милосердний Бог святом народження Свого Єдинородного Сина благословляє на новий рік Своєї благості, продовжуючи цьому світові віку. Тому ми, свідомі цього великого Божого дару, разом з хорами ангельськими викликуємо: «Ой, радуйся земле, Син Божий народився!»

Всі ви знаєте, що 15 грудня 2018 року у Святій Софії Київській відбувся Об’єднавчий собор, який поклав основу для відновлення єдності українського православ’я. На цьому соборі вся повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та два архієреї зі своїм духовенством і вірними Української Православної Церкви Московського Патріархату об’єдналися в єдину Православну Церкву України. Також на соборі було обрано Предстоятеля єдиної Церкви, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія.

6 січня 2019 року в Константинополі, Вселенський патріарх Варфоломій на спільній Божественній Літургії у Патріаршому храмі святого Георгія, передав предстоятелю новоствореної Православної Церкви України митрополиту Епіфанію Посох і Томос, який проголошує автокефалію української Церкви.

Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена. Щиро вітаю усіх з великою подією в житті українського народу, адже живемо в той час коли на наших очах відновлюється історична справедливість. Українська Церква стає незалежною, а відповідно і наша держава Україна отримує можливість також повноцінно стати незалежною для того, щоб ще більше розвиватись. Попереду багато спільної праці для зміцнення єдності. Найперше маємо надалі підносити молитви за Церкву, за подолання ворожнечі та за примноження любові.

Також і ми самі маємо відкласти минулі протистояння, відчуження і ворожнечу, бо лише через прощення одне одному ми можемо справді утвердити єдину помісну Православну Церкву України. Як сказав Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній: «Двері нашої єдиної помісної Православної Церкви України відчинені для всіх, хто бажає разом у ній служити Богові та її народові». Тому від імені духовенства та вірних Житомирської єпархії Православної Церкви України щиро запрошуємо пастирів та вірних Української Православної Церкви Московського Патріархату приєднатися до єдиної помісної Православної Церкви України. Сьогодні перед нами стає вибір бути незалежними в єдиній Православній Церкві України чи навпаки залишатися залежними перебуваючи в лоні Російської Православної Церкви, яка нажаль не любить все те, що є українським. Не бійтесь погроз людських, не бійтесь залякувань, а йдіть дорогою правди. Нам багато століть нав’язували чуже, говорили не правду, а нам потрібно мужньо встати і порвати пута рабства для того, щоб бути вільними і робити все, щоб жити з Богом, робити добро та працювати на користь нашої багатостраждальної України.

Заради нас Син Божий у смиренні прийшов у світ, закликаючи кожного до миру, злагоди та єдності, щоб ми ходили дорогою правди і не піддавалися на оману. Зробімо все від нас залежне, щоби дати добру відповідь на цей заклик!

Христос народився! Славимо Його!

З любов’ю у Христі:

+ Паїсій

керуючий Житомирською єпархією єпископ Житомирський і Овруцький

З питань переходу до Православної Церкви України та отримання правової допомоги Ви можете звертатися за номером телефону (097)742-20-19 або за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 18, Управління Житомирської єпархії Православної Церкви України