Єпископ Паїсій звершив освячення вод р.Тетерів у житомирському Гідропарку

У п’ятницю, 19 січня 2018 року, Свята Православна Церква молитовно відзначала величне свято Богоявлення Господнього, яке в народі називається Водохреще.

Святитель Амвросій Медіоланський про свято Богоявлення говорить: «Господь Ісус сьогодні прийшов на Йордан, – і омив водою пречисте Тіло Своє, то, може, хтось із вас запитає мене: «Для чого – омивається Той, Хто є Сам святість і чистота?». Відповідь на це є не важкою. Христос охрещується не для того, щоб омитися водою, але для того, щоб Самому освятити воду і зануренням Своїм в потоках води очистити їх. А оскільки через освячення Христове, чиниться велике освячення стихіям, то коли омивається Христос, то очищається для нашого хрещення вода і омивається саме джерело її, щоб для наступних потім поколінь не висихала благодать хрещення».

Саме тому, у цей день згідно уставу після Божественної літургії звершується Велике освячення води, яке не обмежується лише храмом, а також відбувається і на відкритих водоймах.

З нагоди свята Богоявлення у Житомирі, на території місцевого Гідропарку де протікає річка Тетерів, відбулось Велике освячення води. Святкове богослужіння біля вод ріки, звершив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владиці співслужили секретар Житомирської єпархії, настоятель Свято-Георгієвського храму м. Житомира протоієрей Павло Ядчишин, духовенство Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Володимир Бігун, ієрей Іоан Сопронюк, протодиякон Василь Татарин та диякон Василь Солонинка. Також, під час чину освячення вод ріки Тетерів були присутні представники інших християнських конфесій, члени ради Церков м. Житомира настоятель кафедрального костелу святої Софії м. Житомира отець Віктор Маковський (Римо-Католицька Церква), священик Ришард Карапуда, клірик кафедрального костелу святої Софії м. Житомира(Римо-Католицька Церква) та ієрей Остап Дудак (Українська Греко-католицька Церква). Після богослужіння єпископ Паїсій привітав присутніх зі святом Богоявлення Господнього та окропив вірян освяченою водою.

Прес-служба Житомирської єпархії

Фото: Вголос.zt, Житомир.info