Єпископ Паїсій прочитав першу частину покаянного канону Андрія Критського(фото та відео)

Одна з характерних особливостей богослужінь періоду Великого посту, є читання Великого покаянного канону святителя Андрія Критського.

Згідно уставу Православної Церкви цей канон прочитується частинами на великому повечір’ї з понеділка до четверга першої седмиці Великого посту.

11 березня 2019 року, у понеділок ввечері під час Великого повечір’я, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. За богослужінням владиці співслужили настоятель храму митрофорний протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Довідка:

У перші чотири дні Великого Посту канон преподобного Андрія Критського ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю.

Понад 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа і Церкву.​

Великим цей канон називається головним чином через свою обширність. Якщо інші канони складаються із 30-ти тропарів,то Канон Андрія Критського складається з 250-ти. Також великим канон називається через великий і глибокий, сповнений розчулення зміст.

Перша частина читання покаянного канону Андрія Критського в Свято-Михайлівському кафедральному соборі м.Житомир

НАЖИВО. Перша частина читання покаянного канону Андрія Критського.11 березня 2019 року розпочинається Великий піст – період, коли ми говінням та молитвою зможемо здолати слабкості чи проблеми нашого життя. У дні Чотиридесятниці, всім нам, необхідно очистити наші тіла й думки покаянням та добрими справами, аби з чистим серцем, великою радістю та вдячністю Богу зустріти Великдень. У перші чотири дні Великого посту читається особливий Покаянний канон, який вважається перлиною Православного Богослужіння, автором якого є святий преподобний Андрій Критський. Саме читанням цього розчуленого зову душі прп. Андрія Матір-Церква відкриває нам ворота Святої Чотиридесятниці. У перші чотири дні Великого Посту цей канон ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю.Отже, з 11 – 14 березня о 17.00 Велике Повечір’я з читанням Покаянного канону Андрій Критський у Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира очолить єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужіні соборного духовенства.Усіх жителів та гостей міста запрошуємо до спільної молитви у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомира, який знаходиться за адресою: вулиця Київська 18. Зі всіма питаннями можна звертатись за телефоном (0412) 22-18-21, або надсилати свої листи на електронну адресу: smk.sobor@gmail.comЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

Опубликовано Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира Понедельник, 11 марта 2019 г.

Прес-служба Житомирсько-Овруцької єпархії