Єпархія молитовно відзначила День народження архіпастиря

11 лютого 2022 року, у п’ятницю Православна Церква відзначає перенесення мощей священномученика Ігнатія Богоносця. У цей день свій День народження святкує єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, а також архіпастир відзначає 5 річницю архієрейської хіротонії та 5 років перебування на Житомирській кафедрі. З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулось урочисте богослужіння.

Святкову Божественну літургію звершили митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Рівенський і Острозький Іларіон, архієпископ Житомирський і Полісській Володимир та єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. За богослужінням архієрею співслужили настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Богдан Бойко, секретар Житомирсько-Овруцької єпархії протоієрей Павло Ядчишин, духовенство єпархії та священнослужителі з інших єпархій, які прибули привітати владику.

Після євхаристіного канону єпископ Паїсій звершив дияконську хіротонію над іподияконом Андрієм Пограничним.

Завершилось богослужіння подячним молебнем.

Після богослужіння архіпастиря привітав з Днем народження та ювілейними датами архіпастирі та гості.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон зачитав привітання від Предстоятеля та подарував єпископу Паїсію ікону Божої Матері “Семистрільна”.

Секретар єпархії, протоієрей Пало Ядчишин привітав архієрея від імені духовенства та мирян вголосивши слово:”Ваше Преосвященство, владико Паїсіє! Від імені духовенства, чернецтва, віруючих нашої Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України, прийміть слова вітання з Днем Вашого народження. Окрім Дня народження в сьогоднішньому молитовному святкуванні поєдналося ще дві події – адже п’ять років тому, 29 січня 2017 року, згідно рішення Священного Синоду нашої Церкви, над Вами була звершена хіротонія на єпископа, а 4 лютого того ж року Ви розпочали своє архипастирське служіння на Житомирській кафедрі. У цей день бажаємо вам міцного здоров’я, сили та наснаги у звершенні нелегкого архієрейського служіння. Нехай Всемогутній Господь Бог, який покликав вас до Архієрейського служіння, кожного дня укріпляє вас своєю благодаттю та в особливий спосіб, ще більше огортає ваше серце Своєю Батьківською Любов’ю. Ви в свою чергу несіть ту любов та особистий приклад духовенству та вірним Церкви Христової. Як говорить апостол Павло звертаючись до Тита: бо єпископ повинен бути бездоганний, як Божий управитель, не такий‚ що собі догоджає‚ не зухвалий, не гнiвливий, не п’яниця, не забiяка, не користолюбець, а гостинний, благолюбний, цнотливий, справедливий, побожний, стриманий, який дотримується правдивого слова, згiдно з вченням, щоб вiн мав силу й наставляти в здоровому вченнi, i викривати противникiв. Нехай Всемилостивий Господь та Пресвята Богородиця завжди дарують вам здоров’я тілесне та міцність духовну на благо майбутнього нашої Батьківщини та побожного українського народу, для утвердженню правди, духовності і миру!”

З нагоди свята єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, з благословення митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив священнослужителів та мирян медаллю “За жертовність і любов до України”.

Після привітань кліру владику Паїсія вітали з днем народження віряни, які прибули до храму розділити радість свята та піднести молитви до Спасителя за свого архіпастиря.

Пресслужба Житомирсько-Овруцької єпархії

Фото: диякон Володимир Бойко