Велике повечір’я з читанням третьої частини Покаянного канону Андрія Критського

У середу ввечері, 1 березня 2017 року, Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Велике повечір’я з читанням третьої частини Покаянного канону Андрія Критського у Свято-Михайлівському кафедральному соборі.

Владиці співслужили  соборне та єпархіальне духовенство.

ДОВІДКА:

У перші чотири дні Великого Посту канон преподобного Андрія Критського ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю.

Понад 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа і Церкву.​

Великим цей канон називається головним чином через свою обширність. Якщо інші канони складаються із 30-ти тропарів,то Канон Андрія Критського складається з 250-ти. Також великим канон називається через великий і глибокий, сповнений розчулення зміст.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.