В Житомирі відкрили і освятили пам’ятник митрополиту Іларіону (Огієнку)

У п’ятницю, 23 червня 2017 року, у Житомирі на вулиці Михайлівській біля Свято-Михайлівського кафедрального собору було відкрито пам’ятник відомому вченому, перекладачу, літератору, громадському діячу – митрополиту Іларіону (Огієнку).

В урочистому відкритті взяли участь Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній з єпископами та духовенством Української Православної Церкви  Київського Патріархату, голова обласної ради Володимир Ширма, його перший заступник Сергій Крамаренко, міський голова Сергій Сухомлин, депутати обласної ради та небайдужі житомиряни. Пам’ятник митрополиту Іларіону виготовлено за спонсорські кошти, а втілили його у життя житомирські скульптори.

Святкові урочистості розпочалися з подячного молебню у Свято-Михайлівському кафедральному соборі.  З благословіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, молебень очолив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній у співслужінні митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, керуючого справами Київської Патріархії, архієпископа Вишгородського Агапіта, єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія і численного духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після молебня священнослужителі звершили освячення пам’ятника і відслужили чин літії за спокій душі спочилого митрополита Іларіона(Огієнка).

Митрополит Епіфаній у зверненні до мирян наголосив: «Це була справді унікальна і універсальна постать у нашій історії. Бог дарував йому багато талантів і всі вони самовіддано й саможертовно були використані задля української справи. Написані ученим більш ніж півтори тисячі праць стосуються української історії, культури, мовознавства, літературознавства, філософії, історії церкви. Сьогодні важко переоцінити роль Огієнка як перекладача українською мовою величезного масиву богослужбової літератури і з-поміж цього –  вершина перекладацької діяльності – повна україномовна Біблія. В цьому році виповнюється 55-ть років від її виходу у світ».

Голова обласної ради Володимир Ширма також привітав житомирян і всіх жителів області з цією знаменною подією.

«Ми є свідками знакової події, і не тільки для Житомира та області, а й для всієї нашої держави. Наш земляк все своє життя присвятив рідній Україні, служінню українському народові. Іван Огієнко робив все, щоб наша держава була незалежною, він був  активний прихильник українізації православної церкви. На прикладі митрополита, ми маємо вчитися любити Україну, дбати про неї, щоб наша держава стала потужною і незалежною. Нехай це місце, де знаходиться пам’ятник, стане святим для усіх нас», – наголосив Володимир Ширма.

Наприкінці заходу митрополит Епіфаній нагородив Патріаршими благословенними грамотами і орденами меценатів та творців пам’ятника видатному українському митрополиту Іларіону (Огієнку).

Давайте будемо гідними синами і дочками нашого славетного земляка і щирого українця, митрополита Іларіона (Огієнка) і будемо продовжувати його справу розбудови сильної і незалежної України та Єдиної Української Помісної Православної Церкви!

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії

за мат. прес-служби обласної ради