У Житомирі відбулись урочистості з нагоди Дня Соборності

22 січня Україна святкує День Соборності та Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), який сто років тому, у 1919 році, було проголошено.

З нагоди цього свята житомиряни у центрі міста утворили живий ланцюг у понад 1 кілометр: від Свято-Михайлівського кафедрального собору до Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера.

З благословення єпископа Житимирського і Овруцького Паїсія у святкових заходах взяли участь клірики Житомирської єпархії  священнослужителі Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира, настоятель храму митрофорний протоієрей Богдан Бойко, протоієрей Валерія Корзун та інші.

Сотий ювілей проголошення акту злуки настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору прот. Богдан Бойко називає символічним, адже він припав у рік, коли Православна Церква України об’єдналася.

Тож святкуючи День Соборності та ювілей Акту Злуки, маємо згадати нашу історію, найперше для того, щоби зробити з неї висновок: сила народу – в єдності.

Прес-служба Житомирської єпархії