У Житомирі вшанували чудотворну ікону Пресвятої Богородиці

У вівторок, 11 липня 2016 року, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі вшанували чудотворну ікону Пресвятої Богородиці “Троєручиця”. З історії відомо, що у часи іконоборчих гонінь у Візантії Дамаський халіф наказав відрубати своєму першому міністру Іоану кисть руки і повісити її на ринку. Сталося це через хитрощі візантійського імператора-іконоборця Лева Ісавра, який не міг сам знищити завзятого захисника святих ікон. Увечері преподобний випросив у халіфа відрубану кисть і, приклавши її до суглоба, став на коліна перед образом Божої Матері.

Він просив Пресвяту Богородицю зцілити руку, яка так багато писала на захист Православ’я. Молитва була почута, і Іоан Дамаскин отримав зцілення: кисть приросла до руки. В знак подяки він приклав до ікони руку, зроблену з срібла. З тих пір цей чудотворний образ Матері Божої став іменуватися “Троєручиця”.

До нашого храму копія ікони Божої Матері «Троєручиця» потрапила зі Святого Граду Єрусалиму у подарунок від однієї благочестивої сім’ї в знак подяки Матері Божій у вирішенні їхніх прохань.

У день свята у Михайлівському кафедральному соборі у малому храмі була звершена урочиста Божественна Літургія святого отця нашого Іоана Золотоустого, яку очолив Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Йому співслужили протоієрей Валерій Корзун, протоієрей Володимир Бігун та протодиякон Василь Татарин.

Після Літургії згідно благочестивої православної традиції відбувся хресний хід навколо собору з чудотворною іконою Божої Матері “Троєручиця”. Завершилось урочисте богослужіння молебнем перед образом нашої Владичиці.

 

Прес-служба Житомирської єпархії