У Житомирі відзначили 120-річчя з дня народження Бориса Тена

У Житомирі відзначили 120 років з дня народження відомого поета, перекладача, мистецтвознавця Бориса Тена (Миколи Хомичевського).

Ювілейна зустріч відбулося сьогодні, 9 грудня, в обласній філармонії за участю в.о. начальника управління культури ОДА Тетяни Парфентієвої та начальника управління сім’ї, молоді та спорту ОДА Світлани Гресь.

Взяв участь у заході і єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владику супроводжували настоятель Свято-Михайлівського собору протопресвітер Богдан Бойко і особистий секретар іподиякон Марк Карповець.

«Є люди, як люди, а є – як зорі, величезного масштабу, люди, які є дороговказами і посьогодні, навіть коли їх немає поруч з нами. Саме сьогодні ми вшановуємо пам’ять такої постаті, яка змусила Гомера заговорити українською, в той час, коли українська мова була не модна та під забороною. Пам’ять про Бориса Тена вічна!», – сказала Тетяна Парфентієва.

Також жителі області отримали від Національної спілки письменників України дипломи лауреатів Премії імені Бориса Тена. Почесним лауреатом став настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протопресвітер Богдан Бойко.

Вітаємо о.Богдана і всіх лауреатів з почесними відзнаками!

Довідково. Борис Тен (справжнє ім’я Микола Васильович Хомичевський) – 9 грудня 1897 р., с. Дермань – 12 березня 1983 р., Житомир) – поет і перекладач, священик Української автокефальної православної церкви. Лауреат премії імені Максима Рильського за досягнення в галузі художнього перекладу (1979), заслужений діяч польської культури (1977). Понад півстоліття жив і творив у Житомирі.

Світове визнання Борис Тен отримав завдяки художньому перекладу на українську мову двох грецьких епічних поем: «Одіссеї» та «Іліади» Гомера.

Прес-служба Житомирської єпархії

за мат. Житомирської обласної ради