У День Соборності архіпастир відвідав м. Овруч

22 січня 2018 року Україна відзначає День Соборності та Свободи.  У цей день єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій прибув з духовенством Житомирської єпархії в м.Овруч де владику зустрів благочинний Овруцького району, настоятель парафії преподобномученика Макарія Овруцького протоієрей Віталій Ейсмонт з громадою.

Поспілкувавшись з віруючими архіпастир з духовенством пішли на заходи присвячені Дню Соборності України, які відбувались у м. Овручі Житомирської області.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Цього дня в м. Овручі відбувся ланцюг єднання центральною вулицею міста, участь у якому взяли керівники району, перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, представники організацій і установ, учнівська молодь, духовенство. Від УПЦ Київського Патріархату у заходах участь взяли керуючий Житомирською єпархією, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, якого супроводжували секретар Житомирської єпархії, настоятель Свято-Георгіївського храму м. Житомира протоієрей Павло Ядчишин, благочинний Овруцького району протоієрей Віталій Ейсмонт, настоятель Свято-Юрівського храму м. Житомира протоієрей Олександр Стахурський та клірик Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протодиякон Василь Татарин.

Під час заходу владика Паїсій разом з духовенством звершили молебень за мир в Україні. Разом з кліриками нашої Церкви в молитві брали участь представники Української Православної Церкви Московського Патріархату. В кінці молитви архипастир звернувся до присутніх зі словами привітань з нагоди Дня Соборності Україні та наголосив на тому, що потрібно єднатися навколо України і єдиної помісної Української Православної Церкви. Запросив представників УПЦ Московського Патріархату до діалогу заради миру в Україні.

Після проведеного заходу єпископ Паїсій мав робочу зустріч з керівництвом району та міста головою Овруцької райдержадміністрації Дивинським Юрієм Сергійович, міським головою м. Овруча Корудом Іваном Ярославовичем, першим заступником голови Житомирської обласної ради Крамаренком Сергієм Михайловичем. Під час розмови з представниками влади були обговорені питання розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті та районі.

Прес-служба Житомирської єпархії