Спроба РПЦ розділити Українську православну громаду у с. Кишин виявилась невдалою

15 березня 2020 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у супроводі працівників єпархії та духовенства Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України відвідали Свято-Троїцьку парафію села Кишин Олевського району Житомирської області. За повідомленням громади у цей день мав відбутися приїзд керуючого Овруцько-Коростенською єпархією РПЦ в Україні митрополита Віссаріона, який мав намір провести так звані збори біля храму з привезеними особами для того, щоб в подальшому силою та порушенням закону заволодіти храмом.

Нагадуємо, що 19 січня 2019 року релігійна громада Свято-Троїцького храму на чолі з настоятелем протоієреєм Борисом Вантухом провела збори і вирішила змінити своє підпорядкування, перейшовши з Російської Православної Церкви до Православної Церкви України.

Рік громада жила спокійно, але декілька днів тому в село приїхав священник Олександр Мальчук від митрополита Віссаріона, який почав сіяти ворожнечу, збираючи підписи  проти місцевого священника та громади. У зв’язку з цим громада звернулася до керуючого Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України, із проханням допомогти їм протистояти натискам Московського Патріархату та вплинути на ситуацію, що склалася.

За годину до назначеного часу громада з настоятелем протоієреєм Борисом Вантухом, єпископ Паїсій з духовенством зустрілися біля місцевого храму в очікуванні гостей-провокаторів.

Секретар єпархії протоієрей Павло Ядчишин закликав людей не допустити розколу громади, на який сподіваються прибічники Московського Патріархату та робити все, щоб громада та настоятель в єдності протистояли різним випробуванням. Представники РПЦ в Україні в цей день так і не прибули.

Єпископ Паїсій подякував громаді та настоятелю за єдність. Також владика пояснив, що саме громада храму є рушійною силою проти різних провокацій та посягань на свободу віросповідання. Представник громади звернувшись до присутніх із закликом вшанувати полеглих воїнів-захисників України хвилиною мовчання після чого всі спільно заспівали духовний гімн “Боже, Великий єдиний”.

Прес-служба Житомисько-Овруцької єпархії