Секретар єпархії взяв участь у зустрічі з Головою обласної ради

15 грудня 2020 року, в приміщені сесійного залу Житомирської обласної державної адміністрації голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко зустрівся з представниками релігійних організацій з метою поглиблення співпраці у сфері благодійництва, соціального служіння, духовно-патріотичного виховання та надання можливої допомоги у  вирішенні проблемних питань релігійних організацій та налагодження подальшої співпраці. 

У заході, спільно з головою обласної ради Володимиром Федоренком, також взяли участь перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко, заступник голови обласної ради Володимир Ширма та профільний заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Градівський.

З благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія у зустрічі взяв участь секретар Управління Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України протоієрей Павло Ядчишин.

Голова обласної ради наголосив, що влада сприятиме захисту прав та законних інтересів віруючих, дбатиме про встановлення взаємної релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами. «Маю надію, що наша зустріч допоможе налагодити спільний діалог між владою та церквою. Ми прагнемо до толерантності у стосунках між представниками різних релігійних організацій, але без безпосереднього втручання обласної влади. Натомість гарантуємо сприяти реалізації виваженої політики у сфері державно-церковних відносин».

Водночас, упродовж останніх років на Житомирщині діє Рада Християнських Церков м. Житомира та Житомирської області. Керуючий Житомирською єпархією РПЦ в Україні митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим висловив побажання, щоб вказане міжконфесійне об’єднання, в подальшому, діяло під егідою обласної ради.

Керівники інших релігійних організацій порушили питання господарського характеру. 

Протоієрей Павло Ядчишин звертаючись до всіх присутніх нагадав, що в цей день 15 грудня Православна Церква України святкує другу річницю Об’єднавчого собору, коли три гілки Православ’я: УПЦ КП, УАПЦ та два архієрея УПЦ МП об’єдналися в єдину Помісну Українську Православну Церкву (Православну Церкву України) та обрали предстоятелем Церкви Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Після Об’єднавчого собору та отримання Томосу про автокефалію, Церква активно розвивається. Після відновлення історичної справедливості Українську Церкву одна за одною визнають інші Помісні Православні Церкви та долучаються нові релігійні громади. На жаль, на заваді добровільного переходу громад до Православної Церкви України стає керівництво РПЦ в Україні, які самі не мають бажання долучитися до Помісної Церкви і іншим забороняють, тим самим порушують Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Також священник Павло привітав усіх присутніх з наступаючими святами та побажав усім плідної праці на благо українського народу і України.

Голова обласної ради запевнив керівників релігійних організацій, що обговорювані питання будуть опрацьовані та вивчені відповідними фахівцями. 

Пресслужба Житомирсько-Овруцької єпархії