РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ЄПИСКОПА ЖИТОМИРСЬКО І ОВРУЦЬКОГО ПАЇСІЯ

БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЖИТОМИРСЬКО-ОВРУЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

Скільки б не промайнуло років від народження Сина Божого на землі, в якому б столітті від Різдва Христового ми не жили, ця подія кожен раз з новою силою хвилює та бентежить наші серця. Як колись віфлеємські пастухи, так і ми, покоління XXI століття, проймаємося новою радістю від того, що нині народився нам Спаситель, котрий є Христос Господь (Лк. 2, 10). Не маючи змоги стримати цю радість, так само спішімо поділитися цією небесною новиною з кожною людиною – з усім світом.

Довгий і надмірно тяжкий період чекання пройшло людство до Різдва Христового. Втрата раю стала причиною втрати бого синівства і початком великого розділення неба і землі. Людина по своїй волі відійшла від Бога і гріхом вимурувала  нездоланну стіну. Гріх смертельно гнітив усіх. І як свідчить псалмоспівець Давид : «всі заблудили, всі нікчемні стали: нема тих хто чинив би добро, нема жодного» (Пс.13,3). Тому, як наслідок гріха, безроздільно панувала смерть. Але людський розум не міг з цим змиритися. Душа людини, в якій залишився відблиск світла вічного Бога, надіялася на Визволителя.

Мрія про відновлення єдності неба і землі ніколи не полишала людство. Найкращими її носіями були пророки та стародавні філософи. Останні, в міру свого розумового просвітлення, свідчили про повернення золотого віку, в якому буде знищено протистояння людини з Богом, а вічно буде панувати добро. Сповнені Божественним одкровенням, старозавітні пророки чіткіше вказували на Отрока Божого, на якого Господь Бог покладає дух Свій і сповістить через Нього народам суд (Іс. 42,1).

Різдво Христове стало сповненням найпотаємніших мрій людства та старозавітніх пророцтв. Радіємо всі ми, бо дійсно Бог знову з нами (Іс. 7,14). Відновилася втрата єдністі неба і землі, бо Христос народився, і немає вже перешкод між людиною і Богом.

Добіг до свого завершення повний колись надій та сподівань рік 2020-й. Натомість цей рік став часом великих випробувань та ударів, як кажемо, долі. Майже весь рік ми прожили в часі карантину і в боротьбі з епідемією, кінця якої поки що, на жаль, не бачимо і не можемо передбачити. Рідко хто може з упевненістю сказати, що у нього протягом усього цього часу абсолютно все добре. Біда холодною і стискаючою рукою торкнулась кожного: хтось легко або трохи важче перехворів вдома, хтось потрапив до лікарні і користувався допомогою апаратів, когось ледве врятували медики, яким в ці дні низький уклін, бо їм особливо не легко. На превеликий жаль, велика кількість наших співвітчизників тілом не змогла подолати хворобу і душею покинула цей світ. Тому цей рік став особливо важким для тих, хто втратив рідних, і не тільки через ковід.

Різдво Христове — це надзвичайне свято Божої любові до нас грішних. Бог Син приходить в цей світ, одягаючись в нашу з вами плоть, щоб навчити нас любові, добру і милосердю. Питання лише в тому, чи хочемо ми вчитися? Це свято оновлення наших душ, очищення протягом посту, щоб кожен із нас, зробивши над собою якийсь подвиг, міг стати хоч трішки добрішим, щирішим, людянішим і радіснішим. Це ще й різдво наших душ.

Всечесні отці-пастирі, чесне дияконство, боголюбиве чернецтво, побожні наші парафіяни та всі жителі Богом береженої Житомирщини, хоч і в доволі непростий час, але маю за честь усіх привітати зі святами Різдва Христового та Нового 2021-го року. Бажаю, щоб і цьогорічне святкування Різдва Христового наблизило нас до Бога і зробило наше спасіння незворотним і незнищеним. Для цього будемо чинити добро і старатися, щоб ніхто не був обділений нашою любов’ю. Знайдемо у собі сили не шукати для себе ближнього, а з Божою допомогою будьмо ближніми для всіх і кожного, хто потребує нашої підтримки. Тільки таким чином ми зможемо засвідчити єднання неба і землі в новонародженім Христі Ісусі, а наше власне спасіння буде яскравим фактом цієї святої єдності.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

+ПАЇСІЙ

єпископ Житомирський і Овруцький

Різдво Христове 2020/2021 р. м. Житомир