Різдвяне послання єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

Різдвяне послання

єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним

Житомирської єпархії

Української Православної Церкви Київського Патріархату

«Христос народжується – славте!

Христос з небес – зустрічайте

Христос на землі – возносітеся»

Дорогі брати і сестри! Христос народився!

Справдилися старозавітні пророцтва, відкрилася «велика благочестя тайна: Бог явився у плоті (1 Тим. 3:16)». Син Божий, щоб відновити втрачене людиною богосинівство, «принизив Себе самого» (Филип. 2:7) і став людиною. Бог прилучився до земного життя. І щоб підняти людину до небесних висот, найперше Сам зійшов до рівня людини. Через це Різдво Ххристове – це початок нового творіння: Сам Бог відтворює людське єство, принявши людську природу, зєднюючи її з Собою в одній Іпостасі незмінно і нероздільно. Євангелист Іоан Богослов говорить: «Слово стало плоттю і вселилося між нами» (Ін. 1:14). Та не тільки наше тіло прийняв Бог-Слово, Христос, залишаючись Богом, став повноцінною, довершеною людиною. Він прийняв і людську душу з усіма її проявами та почуттями, окрім гріха. Тому ми, християни, безперечно визнаємо Ісуса Христа правдивим Богом і справжньою людиною. Ця наша віра і є джерелом спасіння; бо в людськості Бога-Слова заховується обожнення кожної людини.

Отже, Різдво Христове – це втілення Бога, це – народження Спасителя світу, це – початок реального спасіння людського роду. Христос став Новим Адамом, в якому відновлюється все людство. Бо «як в Адамі всі вмирають, так і в Христі всі оживуть» (1 Кор. 15:22). Тому народження Христа Месії – цього Нового Адама – і є незмірною радістю кожної людини, її безмежною надією на життя і вічне єднання з Богом.

Про це й сказав Ангел Господній пастухам: «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям; бо нині народився у місці Давидовому Спаситель, котрий є Христос Господь» (Лк. 2. 10-11). Різдво Христове стало початком нового повного одкровення Божого людям. Здавна Бог «багаторазово і різноманітно говорив отцям через пророків, а в останні ці дні говорив нам через Сина» (Євр. 1. 1-2), – свідчить апостол Павло. Сам Син Божий в людській подобі явив нам Отця Небесного і Його святу волю. Тому Христос для світу став, наче сонце, яке змінює темряву невідання на світло вчинків грішних. Тільки через самозречення та смиренність ми знайдемо стежину до вифлиємських ясел, тільки через служіння людям ми можемо послужити Богові. А Господь чекає нашої допомоги. Він – серед немічних, скривджених та знедолених. І як один із них, чекає нашої простої людської підтримки та допомоги.

Скористаймося цією можливістю. Тільки так ми по-справжньому зможемо вшанувати новонародженого Месію і з’єднатися з Ним у Його святому Різдві.

Всечесні пастирі, чесне дияконство, чернецтво, дорогі брати і сестри – наші парафіяни! Вітаю вас всіх та всіх жителів Житомирщини з великим і радісним святом Різдва Христового та Новим Роком. Нехай вифлиємська зірка вкаже вам вірний шлях до ясел Богонемовляти. Нехай зустіч з новонародженим Месією Христом сповнить ваші душі небесним миром , а серця – добротою та лагідністю. Від щиро серця бажаю всім вам різдвяної радості, святкового настрою, доброго здоров’я та благословенних успіхів.

Дякуючи Богові з Його благодіяння до нас та прославляючи Різдво Христове, помолимося, щоб Господь Бог і в Новому Році зіслав на всіх нас, на нашу святу Православну Помісну Церкву та на нашу славну Україну Свою велику небесну милість.

Христос народився, славімо Його!

+ ПАЇСІЙ

єпископ Житомирський і Овруцький

Різдво Христове 2017/2018

м. Житомир