ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященнішого єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву

та всім вірним Житомирсько-Овруцької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

Дорогі брати і сестри,

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Охоплені єдиним пориванням наших душ і сердець, ми урочисто свідчимо цими словами про велику таємницю Божественної Любові – про Воскресіння Христове. Ця найбільша в історії нашого спасіння подія сприймається нами як Божественний дар. Своїм Воскресінням Христос Спаситель зруйнував врата пекла і дав нам обітницю вічного життя та нашого воскресіння.


З моменту Воскресіння смерть перестала бути для людини жорстокою неминучістю, а стала переходом до нової, духовної форми буття. Ми шукаємо на землі наше щастя, по-різному уявляємо його і не завжди знаходимо, а Божественне Одкровення ясно вчить нас, що справжнє щастя для людини – це життя з Богом і в Бозі. “Бо, якщо ми з’єднані з Ним подобою смерті Його, то повинні бути з’єднані і подобою воскресіння”, – вчить святий апостол Павло (Рим. 6, 5).
 

Наше перебування з Богом і наше воскресіння з Ним є основою нашого блаженства тут, на землі, і там, у вічності: “Коли ж ми померли з Христом, то віруємо, що й жити будемо з Ним, знаючи, що Христос, воскреснувши з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади” (Рим. 6,8-9). І кожен, хто бажає прийняти цей найбільший дар Божественної Любові, повинен очистити свою душу і своє серце від будь-якої скверни і гріха.
 

Це стане можливим тільки тоді, коли істина Воскресіння Христового стане основою нашої віри й сенсом нашого життя. Тоді й ми досягнемо повноти радості про Воскреслого Христа, як свідчить святий апостол Іоанн Богослов: “І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас” (Ін. 16,22).
 

У цю Великодню ніч кожен із нас відчуває цю радість душею й серцем, зміцнює себе надією з’єднатися у вічності з Господом і завжди перебувати з Ним. Істина Воскресіння наповнює сенсом наше земне життя. Земні радощі є тільки відблиском тих благ, які Бог приготував для люблячих Його.
 

Земне життя Спасителя було сповнене труднощів, нерозуміння, страждань і завершилося хресною смертю. Проте Він виявився сильнішим за ці випробування, Він показав силу Своєї Божественної природи, Він воскрес. Кожен християнин у своєму житті йде тим самим шляхом. І, що б не зустрічалося йому на цьому життєвому шляху, він перемагає все вірою у Воскресіння.
 

Розмірковуючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господу за все, що Він посилав і посилає нашій Святій Церкві і нашому благочестивому українському народу.
Багато було і радощів, і скорботи, багато випробувань ще попереду, але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Він йде нам назустріч і простягає Свою Божественну руку допомоги у всіх обставинах. Через випробування і спокуси ми досягаємо свого воскресіння.
 

Цей рік для нашої Церкви і нашого народу є багато в чому знаменним і сповненим багатьох випробувань. Насамперед хотілося б відзначити, що наша Православна Церква отримала довгоочікуваний Томос від Вселенського Патріарха Варфоломія. Мільйони українців отримали можливість повернутися до своєї, колись насильно відібраної у нас Російською Церквою, прабатьківської православної віри і назавжди залишитися вірними своїй рідній, українській. Також дякуємо Богу за ту велику ласку по відношенню до нас, українців, тому що перед цим роком наш народ отримав довгоочікувану радість – єдину Помісну Українську Православну Церкву. Воскреслий Христос Спаситель нехай управить все на благо, благословить нашу Україну, наш народ і Свою Святу Церкву миром, спокоєм і добробутом.
 

Возлюблені у Христі пастирі, чесне чернецтво, браття і сестри! Сердечно вітаю вас зі спасительним Святом Свят – Пасхою Христовою! Бажаю вам бути стійкими у святій православній вірі, мужніми, братолюбними, молитися і трудитися на благо Святої Церкви і нашої української землі, прославляти Господа за Його великі милості до нас і вірити у наше з Ним Воскресіння.

 ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ПАЇСІЙ

Єпископ Житомирський і Овруцький

Пасха Христова

2019 рік

м. Житомир