Офіційно. Спроба рейдерського захоплення храму святого пророка Іллі у м. Коростень

Управління Житомирської єпархії УПЦ Київського Патріархату повідомляє, що 12 січням 2018 р. надійшла інформація від вірян парафії святого пророка Іллі УПЦ Київського Патріархату в м. Коростень про те, що настоятель храму ієромонах Ілля (Василенко) заявив перед малою кількістю парафіян, що переходить в УПЦ Московського Патріархату.

Після цього у храм приїхав митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон (Московський Патріархат) зі своїми помічниками. Ієромонах Ілля прочитав покаянного листа. Та частина громади, яку по телефону скликав отець Ілля негативно сприйняла таку новину. Оскільки настоятеля підтримали люди у кількості до трьох чоловік, митрополит Московського Патріархату за достовірною інформацією вирішив захопити храм шляхом рейдерського захоплення.

Ієромонах Ілля вивіз з храму всі ікони і богослужбову літературу та кошти громади. Тільки вчасним реагуванням парафіян, благочинного Коростенського району митрофорного протоієрея Леоніда Мельниковича та працівників Управління Житомирської єпархії УПЦ КП вдалося унеможливити рейдерське захоплення храму.

14 січня 2018 р. секретар Житомирської єпархії УПЦ КП протоієрей Павло Ядчишин разом з благочинним Овруцького району протоієреєм Віталієм Ейсмонтом прибули до храму святого пророка Іллі, де була звершена святкова Божественна Літургія з нагоди великого свята Обрізання Господнього.

В кінці Літургії протоієрей Павло Ядчишин звернувся до вірних зі словами проповіді та привітав з великим святом. Секретар єпархії повідомив парафіян про те, що ієромонах Ілля відповідно до указу від 12.01.18 р. є звільний з посади настоятеля та заборонений у священнослужінні. Також парафіян було повідомлено про призначення нового настоятеля протоієрея Віталія Ейсмонта. Громада з радістю сприйняла новину, оскільки давно знайома зі священиком Віталієм.

Після завершення богослужіння відбулися парафіяльні збори на які був запрошений попередній настоятель ієромонах Ілля, якого парафіяни попередили про те, що якщо речі громади і кошти не будуть повернуті, то громада буде звертатися у відповідні органи. Священик Ілля злякавшись відповідальності перед Законом України протягом однієї години часу повернув громаді всі забрані речі і кошти.

За останньою інформацією ієромонах Ілля задовго до свого переходу в лоно Московського Патріархату підготував лист-звернення, де просив фінансову допомогу для громади святого пророка Іллі, вказавши при цьому номер рахунку своєї банківської картки.

Нагадуємо, що священнослужитель ієромонах Ілля (Власенко Анатолій Станіславович) з 12 січня 2018 р. звільнений з посади настоятеля парафії святого пророка Іллі в м.Коростень і заборонений у священнослужінні.

Офіційний сайт Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ Московського Патріархату повідомляє про те, що священик Ілля з більшістю своїх парафіян покаялися і перейшли з Київського до Московського Патріархату, що невідповідає дійсності тому, що з священиком до Московського Патріархату перейшла не більшість громади, а меньшість у кількості до трьох парафіян.

Таким чином представники Московського Патріархату під керівництвом митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона поширюють неправдиву інформацію та налаштовують вірних у такий святковий Різдвяний період до ворожнечі.

Прес-служба Житомирської єпархії