Офіційне звернення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія щодо процесу об’єднання та надання Томосу Українській Помісній Православній Церкві

Всечесні отці, улюблені у Христі брати та сестри, жителі 
Житомирщини!

З великою радістю Україна сприйняла опубліковане 11 жовтня 2018 року повідомлення Константинопольської Патріархії про прийняті рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату з приводу  підтвердження наміру надати автокефалію Українській Православній Церкві та визнання недійсними накладених Москвою «покарань» на нашого предстоятеля Патріарха Філарета і повернення віруючих до церковного спілкування.

Проте ці постанови Матері-Церкви не всі сприйняли з радістю. Російська Православна Церква продовжує деструктивні дії відносно українського народу. Замість того, щоб прислухатись до слів Глави Церкви Христа Спасителя: «Щоб усі були єдине» (Ін. 17: 18), вони продовжують сіяти зерно розділення в нашій державі. Московський Патріархат робить все можливе, щоб зірвати надання Українській Православній Церкві Томосу про автокефалію.

Останнім часом з уст очільників Російської православної Церкви в Україні поширюється інформація про агресивні дії, які начебто планують здійснювати прихильники Єдиної Помісної Церкви щодо Московського патріархату в Україні. Такими діями вони вкотре показують, що не мають жодних канонічних аргументів проти автокефалії і намагаються посіяти розбрат у суспільстві. Проте такі конфлікти і кровопролиття вигідні  лише Російській Церкві.

Житомирська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату закликає духовенство та усіх вірних утримуватися від провокацій, а також від будь-яких інших насильницьких дій, щоб перемагали мир і любов Христові. Ми звертаємось до духовенства та вірних УАПЦ, як і до духовенства та вірних Московського Патріархату в Україні, які діють на території Житомирської області, підтримати процес об’єднання українського православ’я. Нам потрібно знайти шляхи до подолання розділення. Сьогодні ми повинні забути про колишні образи та суперечки і приєднатись до ініціатив Церкви-Матері, яка намагається вилікувати розділення, спричинене політичними діями Російської Церкви в Україні.

Ми повинні виконувати заповідь Пастиреначальника Христа – бути єдиними та показати себе істинними християнами, адже Господь сказав: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13:35). Будьмо вірні заповідям Господа та молімось до Всемилостивого Бога про утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Взиваймо до Спасителя нашого у молитві, щоб не зароджувалась у нас ненависть і злоба, але нехай буде любов і мир. Пам’ятаймо, що ми відстоюємо істину, а Церква Христова є стовп і утвердження істини (1 Тим. 3: 15).

 

 

+ Паїсій

єпископ Житомирський і Овруцький