Офіційна позиція Житомирсько-Овруцької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

щодо ситуації, яка склалася між Почесним Патріархом Філаретом і Предстоятелем УПЦ (ПЦУ) Блаженнійшим митрополитом Епіфанієм

15 грудня 2018 року відбувся Об’єднавчий Собор на якому було прийнято рішення про саморозпуск Української Православної Церкви Київського Патріархату та входження всього духовенства разом із паствою у новостворену Православну Церкву України. Присутніми на Об’єднавчому Соборі, також, було обрано Предстоятеля Православної Церкви України, яким став Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Серед осіб, які підтримали таке рішення був нині Почесний Патріарх Філарет і зокрема єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій з делегованими представниками єпархії.

6 січня 2019 року Блаженнійший митрополит Епіфаній отримав з рук Вселенського Патріарха Варфоломія Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію Православної Церкви України. 

21 лютого 2019 року відбулися загальні збори  Житомирської єпархії УПЦ Київського Патріархату на яких присутніми одноголосно було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України, яке очолює митрополит Епіфаній. Також було прийнято рішення про зміну найменування єпархії у зв’язку зі зміною канонічної підлеглості і прийнято новий статут.

04 квітня 2019 року Управління Житомирсько-Овруцької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) завершило процедуру державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі  юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, духовенство і вірні Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України підтримують митрополита Київського і всієї України Епіфанія та вектор розвитку Української Помісної Православної Церкви, який обрав її предстоятель.

На сьогоднішній день, Житомирсько-Овруцька єпархія успішно розвивається, розбудовується, примножує кількість вірних, приймаючи в лоно Православної Церкви України громади, що належали до РПЦ в Україні, дотримуючись Патріаршого і Синодального Томосу, Статуту Православної Церкви України і  не порушуючи чинного законодавства України.

Прес-служба Житомирсько-Овруцької єпархії