Національній гвардії України п’ять років

У Житомирі військова частина 3047 Національної гвардії України відзначила свою п’яту річницю від дня створення військового формування.

Урочистий захід відбувся у стінах Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера, де за сумлінну роботу та відданість своїй справі найкращі бійці частини були нагороджені відзнаками.

З благословення Преосвященного єпископа Житомирського та Овруцького Паїсія до вітального слова приєднався і настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир протоієрей Богдан Бойко, який за сумісництвом є капеланом військової частини 3047 разом із кліриком собору протоієреєм Валерієм Корзуном.

Настоятель кафедрального собору побажав військовим міцного духу, сильного ангела охоронителя, Божої милості та підтримки. А зі своєї сторони пообіцяв молитися за кожного поіменно, а також розрадити, допомогти, підтримати, адже це і є головна місія роботи священника у війську.

«Капеланство у військовій частині повинно виконувати обов’язок духовної розради особливо у час важких випробувань: бойових дій, в час інтенсивних навчань та іншого, адже кожна людина має свій духовний розвиток і духовне сприйняття і тому капелан сьогодні покликаний розрадити, підтримати, а основне укріпити кожного військового. І моя сьогодні місія у нашій частині 3047, як капелана, це молитва, духовна підтримка, настанова і бесіда, адже дуже часто нашим військовим потрібна проста, звичайна розмова», – говорить отець Богдан Бойко.

Окрім того, капелан частини відзначив, що святкування дня створення Національної гвардії України є досить символічним, адже співпадає з днем вшанування пам’яті сорока Севастійських мучеників. Це 40 воїнів римського ХІІ легіону, котрі загинули у 320 році біля міста Севастія (нині – турецьке місто Сівас) за відмову зректись християнської віри.

Так і нині, на думку священника, українські воїни віддають свої життя за віру і любов до Батьківщини.

Джерело