Інформація стосовно переходів громад та духовенства Московського Патріархату до Житомирської єпархії Православної Церкви України

В період з 25 січня – 1 лютого 2019 р. до Житомирської єпархії Православної Церкви України приєдналось 10 парафій Московського Патріархату, а також 3 священнослужителі.

Релігійна громада святого пророка Іллі с. Княжин Чуднівського району провела парафіяльні збори та вирішили приєднатися до Православної Церкви України. Після зборів представники громади звернулися з проханням до керуючого Житомирською єпархією єпископа Паїсія прийняти громаду до Православної Церкви України. Раніше у даному селі духовну опіку звершував священик Московського Патріархату.  

Наступна громада села Кишин Олевського району на чолі з настоятелем протоієреєм Борисом Вантухом провели парафіяльні збори і одноголосно вирішили перейти з Московського Патріархату до Православної Церкви України.

За дорученням громади протоієрей Борис Вантух звернувся з проханням до правлячого єпископа Житомирської єпархії єпископа Паїсія прийняти настоятеля та громаду до Православної Церкви України.

22 січня 2019 р. у селі Демківці Любарського району громада храму святого Василія провела парафіяльні збори, де згідно протоколу вирішили обрати голову парафіяльних зборів та секретаря. За дане рішення проголосувало одноголосно всі присутні парафіяни. Під час обговорення питання про перехід громади до Православної Церкви України священики УПЦ Московського Патріархату, у тому числі настоятель храму о. Іван закликали парафіян залишити збори. Після чого мала частина парафіян покинули збори. Збори продовжились і за питання про перехід до ПЦУ проголосували одноголосно всі присутні. З відповідним проханням про прийняття до Православної Церкви України громада звернулася до правлячого архієрея Житомирської єпархії єпископа Паїсія.

27 січня 2019 року своє рішення про перехід в Православну Церкву України прийняла релігійна громада святих апостолів Петра і Павла с. Ушиця Коростенського району. 30 січня 2019 року представники громади подали прохання єпископу Паїсію про перехід в лоно Православної Церкви України.

30 січня 2019 року настоятель храму святої мучениці Параскеви с. Давидівка, Хорошівського району протоієрей Микола Рип’янчин подав прохання від себе та ввіреної йому громади про перехід в Православну Церкву України.

31 січня 2019 року релігійна громада святителя Миколая с. Станіславівка Романівського району подала прохання єпископу Паїсію про перехід громади в Православну Церкву України. Попередньо у громаді відбулися збори, де одноголосно було вирішено дане питання.

Про інші парафії та священиків інформація буде пізніше, у зв’язку з чисельними погрозами у сторону парафіян та священиків.

Нагадаємо, що першим до Православної  Церкви України після Об’єднавчого собору, який відбувся 15 грудня 2018 року приєднався священнослужитель Житомирської єпархії УПЦ Московського Патріархату диякон Максим Роговець.

15 січня 2019 року до Православної Церкви України перейшла перша громада святителя Миколая с. Ворсівка Малинського району, а 21 січня громада Різдва Пресвятої Богородиці м. Андрушівка з настоятелем протоієреєм Іваном Гнатюком.

Всього з моменту проведення Об’єднавчого Собору і створення Єдиної Православної Помісної Церкви до Житомирської єпархії Православної Церкви України перейшло 12 парафій та 6 священнослужителів.

Прес-служба Житомирської єпархії