Храмове свято духовної колиски Полісся

21 листопада 2017 року, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно вшановує і прославляє Собор архистратига Михаїла і всіх небесних сил безтілесних. Роль ангелів в реалізації спасіння людського роду є винятковою. Слово ангел, в перекладі з грецької, означає вісник. Ця їхня роль була підтверджена архангелом Гавриїлом, який приніс Діві Марії радісну звістку про те, що від неї народиться Спаситель Світу. Небесні духи були створені Господом ще до творіння світу матеріального. І коли на небі стався бунт і Денниця (Сатана), разом з частиною ангелів, вирішив повстати на Бога, вірні Йому ангели, на чолі з архистратигом Михаїлом (архистратиг – начальник ангельського війська) скинули Сатану у безодню. З тих пір війна між ангелами Царства Божого і ангелами темряви не припиняється, і поле цієї війни – рід людський.

Цього дня храмове свято відзначає головний храм м. Житомира, духовна колиска Житомирщини – Свято-Михайлівський кафедральний собор. З нагоди свята відбулись урочисті богослужіння. На запрошення керуючого Житомирською єпархією УПЦ Київського Патріархату, преосвященного єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія, Божественну Літургію у святковий день очолив високопреосвященний митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф у співслужінні преосвященного єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла.

Єпископату української Церкви співслужили: настоятель собору протоієрей Богдан Бойко, секретар Житомирської єпархії, настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Павло Ядчишин, священики собору і Житомирської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Своїм співом урочисте богослужіння прикрасив архиєрейський хор під керівництвом регента Євгенія Шестакова.

Після прочитання уставного Євангелія, з повчальним словом проповіді, до учасників богослужіння звернувся митрополит Іоасаф.

Наприкінці Літургії, високопреосвященний владика привітав владику Паїсія, настоятеля собору і всю паству з храмовим святом та подарував картину Українського Афону – Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря, у якому довгі роки ніс послух чернецтва керуючий єпархією, преосвященний владика Паїсій. Від імені настоятеля собору, духовенства і парафіян храму єпископ Паїсій подякував архипастирям української Церкви за спільне богослужіння і щиру молитву у день храмового свята та вручив букети червоних троянд.

За благочестивою православною традицією, завершилось богослужіння хресною ходою навколо храму, окропленням святою водою, читанням Святого Євангелія та молитви до архистратига Божого Михаїла і всіх небесних сил безтілесних!

Величаємо вас, святий архистратиже Божий Михаїле, архангели і ангели і всі воїнства, херувими і серафими, що прославляєте Господа!

Більше фото на офіційній сторінці у мережі  Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії