Духовенство Житомирської єпархії взяло участь у Всеукраїнському з’їзді капеланів

6 березня 2018 р. розпочав свою роботу Всеукраїнський з’їзд капеланів Української Православної Церкви Київського Патріархату, який відбувається у м. Дніпро.

Участь у роботі з’їзду капеланів взяв Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, керуючий Дніпропетровською єпархією єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, член Вищої Церковної Ради, голова Економічного управління Київського Патріархату прот. Петро Ландвитович, а також понад 200 військових священиків з усієї України, які забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

З благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія у з’їзді взяли участь військові священики Житомирської єпархії клірики Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Валерій Корзун та диякон Василь Солонинка, настоятель Свято-Макарівської парафії смт. Головине протоієрей Володимир Янчук, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Єрчики протоієрей Михайло Ільницький, настоятель Богоявленської парафі м. Житомира ієрей Богдан Рудчук, Коростишівський благочинний ієрей Віталій Липський, настоятель Свято-Макарівської парафії м. Радомишля ієрей Мирослав Жилич та настоятель храму Воздвиження Хреста Господнього м. Бердичева ієрей Костянтин Карпенко.

На початку засідання усі присутні в залі переглянули фільм про капеланське служіння, його розвиток і позитивний вплив на українське військо.

Після завершення показу фільму до учасників з’їзду звернувся голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Митрополит привітав усіх капеланів з початком спільних великих навчань та закликав на учасників Боже благословення.

Також до усіх присутніх на з’їзді звернувся Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, який зачитав присутнім звернення Святішого Патріарха Філарета.

Після промови митрополит Епіфаній вручив ордени св. Юрія Переможця військовим священикам, серед яких клірик Житомирської єпархії протоієрей. Володимир Янчук

Під час з’їзду присутні молитовно вшанували пам’ять капеланів, які відійшли у вічність, а також військовослужбовців, які віддали своє життя захищаючи Українську державу та заспівали «Вічная пам’ять».

На завершення першого дня з’їзду учасники зробили спільне фото.

Під час з’їзду планується підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 рр. та сформовати концепцію подальшого розвитку військового духовенства у Збройних силах та інших військових формуваннях України.

Прес-служба Житомирської єпархії

за матеріалами Прес-центру СУВД