До Житомира привезли Томос про автокефалію Української Церкви

17 січня 2019 року до Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира було привезено Синодальний та Патріарший Томос про автокефалію Православної Церкви України.

У головному храмі Житомирської єпархії відбувся подячний молебень з нагоди отримання Українською Церквою авокефалії.

На початку молебню монахи монастиря Преподобного Паїсія Величковського смт. Хорошева внесли до Свято-Михайлівського кафедрального собору Томос про автокефалію Православної Церкви України

Урочистості відбулися за участі Президента України Петра Порошенка. У заходах також брали участь
Віце-прем’єр-міністр України Зубко Генадій Григорович, Голова Житомирської ОДА Гундич Ігор Петрович, Голова Житомирської обласної ради Ширма Володимир Васильович та Житомирський міський голова Сухомлин Сергій Іванович.

Урочистий молебень очолив Святіший Патріарх Філарет у співслужінні єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія та духовенства Житомирської єпархії. 

Після богослужіння до присутніх з архіпастирським словом звернувся Святіший Патріарх Філарет. Його святість зазначив, що отримання Томосу – це безперечно історична подія для України, яку ми всі чекали більше 25 років, проте на цьому зупинятися не варто, адже це лише перший крок на шляху до справжньої незалежності.

Після молебню у своїй промові Президент України розповів як складаються справи з парафіями, що бажають перейти до Української Церкви. За його словами, таких громад кожного дня все більше:“Вже сьогодні ми маємо десятки парафій по всій Україні, які кожного дня все нові і нові, які приєднуються до нової церкви. І я дякую Господу, бо теж без Божої допомоги цього не відбувається, і я дякую за сміливість, мудрість і мужність”.

Після Президента до присутніх звернувся керуючий Житомирською єпархією єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владика подякував Петру Олексійовилу та Патріарху Філарету за їхні труди для єдності Українського Православ’я.

Завершився подячний молебінь виступом хору дитячої духовної недільної школи при Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира, а після чого всі охочі мали змогу підійти до Томосу, щоб на власні очі побачити документ, що надав Українській Церкві автокефалію та визнання Вселенским Православ’ям.

Прес-служба Житомирської єпархії

Фото та відео прес-служби Свято-Михайлівського собору