День тезоіменитства єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

У вівторок, 28 листопада, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно вшановує і прославляє мучеників і сповідників Гурія, Самона (299 – 306) і Авіва (322), преподобного Паїсія Величковського (1794), мучеників Елпідія, Маркела і Євстахія (361 – 363), мученика Димитрія (бл. 307).

Ім’я преподобного Паїсія Величковського назавжди залишиться в історії нашої Церкви, оскільки з його особою тісно пов’язане відродження монастирського життя і старчества в останній чверті ХVIII століття. Відновлення і засвоєння того аскетичного та містичного досвіду, який був у часи Древньої Русі і мав свій початок від стародавнього чернецтва Східної Церкви.

У цей день правлячий архиєрей Житомирської єпархії УПЦ Київського Патріархату  – преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій відзначив день свого Небесного покровителя.

З цієї нагоди у головному храмі м. Житомира – Свято-Михайлівському кафедральному соборі було звершено Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого, яку очолив єпископ Паїсій.

За богослужінням владиці співслужили настоятель собору протоієрей Богдан Бойко, секретар Житомирської єпархії, настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Павло Ядчишин, численні священики з Житомира і Житомирської області.

Після запричасного стиха, з благословення єпископа Паїсія, з повчальним словом проповіді до учасників богослужіння звернувся настоятель собору протоієрей Богдан Бойко.

По завершенні літургії було відслужено молебень перед іконою преподобного Паїсія Величковського.

Потім до владики Паїсія зі словами привітань від імені духовенства та вірян звернувся секретар єпархії протоієрей Павло Ядчишин:

Ваше Преосвященство!

Преосвященнійший Владико Паїсіє!

28 листопада Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Паїсія Величковського – Вашого Небесного покровителя.

Дозвольте висловити Вам щирі слова привітань та добрі побажання від священнослужителів та вірних Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату з нагоди дня Вашого Тезоімеництва.

Пройшло десять місяців з того часу як Вас дорогий Владико було призначено єпископом на Житомирську кафедру. Різні злі сили хотіли перешкодити Вашому служінню, але Ви, як мудрий і добрий пастир, який наслідує життя свого Небесного покровителя преподобного Паїсія Величковського не піддалися спокусам світу цього, а прикладом християнської любові, терпіння і повної самовіддачі справі на яку призвав Вас Господь, перемогли Всі наміри лукавого.

За цих декілька місяців Вашими молитвами і стараннями ще більше згуртувалася паства навколо Української Православної Церкви Київського Патріархату, майбутньої Помісної Української Православної Церкви. Вашим мудрим керівництвом священнослужителі нашої єпархії стали більш згуртованими і сильнішими у боротьбі проти ворога нашої держави і Церкви. За прикладом життя преподобного Паїсія, якого сьогодні згадує Церква, Ви відновлюєте монастирське життя і подібно до тих ченців які приходили подвизатися до святого Паїсія Величковського все більше духовенства з різних куточків нашої держави мають бажання служити саме в Житомирській єпархії – під вашою духовною архіпастирською опікою.

Від усього серця бажаємо Вам духовної і тілесної кріпості, допомоги Божої в служінні, щоденній праці та Божого заступництва в усіх непростих моментах Вашого архіпастирського життя, а також надійних і вірних помічників.

Молимося, щоб Господь і Пресвята Богородиця молитвами і предстательством Вашого Небесного Покровителя, святого преподобного Паїсія Величковського, дарували Вам міцне здоров’я і зберегли на многії і благії літа!

Також владику привітали настоятель собору протоієрей Богдан Бойко з громадою храму, благочинний м. Житомира, настоятель храму Почаївської ікони Пресвятої Богородиці протоієрей Юрій Кирилюк, з громадою храму, священики м. Житомира і Житомирської області, які брали участь у богослужінні.

На завершення єпископ Паїсій подякував всім за вітання, після чого було проспівано уставне многоліття.

Протягом дня єпископ Паїсій отримав велику кількість вітань: від Святійшого Патріарха Філарета, численних архиєреїв, влади, духовенства та парафіян.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії