Богослужіння у неділю 23-ту після П’ятидесятниці

12 листопада 2017 року, у неділю 23-ту після П’ятидесятниці, преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

Владиці співслужили настоятель собору протоієрей Богдан Бойко, ієрей Іоан Сопронюк, ієрей Сергій Гаркуша, протодиякон Василь Татарин і диякон Василь Солонинка.

Напередодні, у суботу ввечері, преосвященний владика очолив всенічне бдіння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі у співслужінні соборного духовенства.

Перед початком Божественної Літургії єпископ Паїсій звершив чин освячення антимінсів. Саме слово «антимінс» грецького походження означає, “те, що замість престолу”. Антимінс являє собою прямокутний плат з особливими зображеннями покладання Христа до гробу (яке віруючі можуть бачити на плащаниці).

Після прочитання уривку зі Святого Євангелія про зцілення Господом і Спасителем нашим Ісусом Христом Гадаринського біснуватого, зі словом повчальної проповіді владика Паїсій звернувся до численних вірян, які брали участь у богослужінні.

По завершенні потрійної ектенії архипастир разом з духовенством і парафіянами молився за українським воїнів та звільнення України від чужинців і ворогів.

Завершилось богослужіння подячним молебнем.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії