Безцінна знахідка

Управління Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату повідомляє житомирян усіх конфесій про те, що в церковних матеріалах знайдено приховану досі унікальну та безцінну метричну книгу, якій вже понад сто років.

В книзі зазначено актові записи з 1894 року до 1906 року, які, безумовно, є цінною знахідкою для науковців, дослідників різних історичних фактів та подій, а також громадян, які самотужки намагаються вивчити та встановити генеалогічне дерево свого роду. Безсумнівно, що актовими записами із метричної книги можуть зацікавитися і громадяни інших країн, наприклад Польщі, Австрії, Угорщини, Румунії, Словаччини, Чехії, Канади, США, Аргентини, родовід яких історично переплітається з Житомирщиною в зазначений період.

Ця безпрецедентна знахідка не може залишатися тільки в церкві, оскільки є культурним та історичним надбанням всього українського народу. З огляду на це, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій в найближчий час передасть знайдену метричну книгу до Державного архіву Житомирської області для безперешкодного користування всіма зацікавленими громадянами.

 

Прес-служба Житомирської єпархії