Архиєрейське богослужіння у день свята Богоявлення

У п’ятницю, 19 січня 2017 року, свята Православна Церква молитовно вшановує величне свято Богоявлення.

Церква за богослужіннями так оспівує це свято: «Сьогодні прийшов Христос на Йордан хреститися; сьогодні Іоан доторкається до глави Владики; Сили Небесні жахаються, бачачи преславне таїнство… ми ж, просвітившись, взиваємо: Слава Богу, що явився, і на землі став видимим, і просвітив світ»(стихира Богоявлення).

З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулись урочисті богослужіння.

Напередодні свята, у четвер 18 січня вранці у кафедральному соборі м. Житомира, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну Літургію, яка згідно уставу розпочиналася вечірнею. Після богослужіння було звершено чин Великого освячення води.

Ввечері, 18 січня, у Михайлівському кафедральному соборі преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, очолив всенічне бдіння. Владиці співслужили настоятель, протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Розпочалось богослужіння, згідно уставу, Великим повечір’ям, після якого з нагоди свята владика Паїсій звершив літію з благословенням хлібів, вина та єлею.

Під час ранньої, на полієлеї, духовенство храму велично заспівало величання свята: «Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, що ради нас нині тілом охрестився від Іоана у водах Йорданських». Після богослужіння священнослужителі собору заспівали кондак свята.

У день свята урочисту Євхаристію очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владиці співслужили протоієрей Василь Загнибіда, ієрей Іоан Сопронюк, протодиякон Василь Татарин та диякон Василь Солонинка.

Після завершення Літургії, владика Паїсій з духовенством відслужив чин Великого освячення води.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії