Архієрейське богослужіння у неділю Торжества Православ’я

У неділю, 5 березня, Свята Православна Церква молитовно вшановує преподобного Льва, єпископа Катанського (бл. 780), преподобного Агафона, чудотворця Печерського, в Дальніх печерах (XIII-XIV), благовірного князя Київського Ярослава Мудрого (1054).У неділю першої седмиці Великого посту відзначається Торжество Православ’я. Мовою оригіналу свято має назву «Κυριάκε τής Ορθοδοξιας», що у дослівному перекладі означає «владування правомислія». Воно було встановлене в IX ст., у пам’ять остаточної перемоги над ворогами православ’я – іконоборцями.

Цього дня Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію святого отця нашого Василія Великого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

Владиці співслужили ієрей Павло Ядчишин, виконуючий обов’язки секретаря Житомирської єпархії, ігумен Ієремія (Шекель), ієрей Юрій Булава, протодиякон Василь Татарин і диякон Василь Солонинка.

Своїм співом урочисту Євхаристію прикрасив Архієрейський хор під керівництвом регента Євгенія Шестакова.

Напередодні, у суботу ввечері, Преосвященніший владика відслужив Всенічне бдіння у Михайлівському кафедральному соборі у співслужінні духовенства собору та Житомирської єпархії.

Після прочитання Святого Євангелія до вірян з повчальним словом проповіді на тему свята Торжества Православ’я звернувся єпископ Паїсій.

Після потрійної ектеній владика помолився за мир в Україні та звільнення наших земель від нашестя чужинців і ворогів.

По богослужінні Преосвященніший єпископ Паїсій звершив чин молебня у день Торжества Православ’я.

Вітаємо причасників з прийняттям Святих Христових Тайн! Усіх православних християн поздоровляємо з Торжеством Православ’я і недільним днем! Нехай Господь укріпляє у духовному подвигу під час Великого посту!

Богові нашому слава навіки віків! Амінь.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.