Архиєрейське богослужіння у неділю 29-ту після П’ятидесятниці

У неділю 29-ту після свята П’ятидесятниці, 24 грудня 2017 року, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно вшановує і прославляє святих Праотців.

В цю неділю згадуються всі родоначальники народу Божого, святі Патріархи, що жили до Закону, даного на горі Синай, та під Законом – від Адама до Йосифа Обручника. Разом з ними згадуються ті, хто проповідував Христа – святі пророки від Самуїла до Захарії та Іоана Хрестителя, а також всі старозавітні праведники, що оправдані були вірою в грядущаго Месію. Особливо в службі цього дня оспівуються благочестиві юнаки (отроки) – Ананія, Азарія та Мисаїл, які вірою погасили силу вогняну і посеред вогню перебували неначе в холоді, раділи, будучи зрошеними росою Духа Святого, таємничо цим прообразувавши Тройцю і втілення Христове від Діви, яка і по Різдві залишилася Дівою. З цими святими отроками згадується і “Даниїл праведний і в пророках чудний”, який бачив Христа, що йшов як суддя всіх народів, і Діву, що таємничо народила Його.

Звершуючи пам’ять святих праотців Свята Церква викликує: “Принесімо пісні отцям, що до Закону і в Законі засяяли і з доброї волі догодили Господу і Владиці, що засяяв із Діви, і нині насолоджуються Світлом невечірнім”.

Цього дня преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

Владиці співслужили голова Місіонерсько відділу Житомирської єпархії протоієрей Віталій Ейсмонт, протоієрей Володимир Бігун, ієрей Іоан Сопронюк, протодиякон Василь Татарин, протодиякон Алім Мельник і диякон Василь Солонинка.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії