Архиєрейське богослужіння у неділю 25-ту після П’ятидесятниці. Божественна літургія у Свято-Георгіївському храмі м. Житомира

У неділю 25-ту після П’ятидесятниці, 26 листопада 2017 року, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно вшановує і прославляє святителя Іоана Золотоустого. Святитель Іоан – правило віри, образ лагідності та смирення, приклад святості та священства, великий постник та подвижник, людина просвітлена благодаттю духа Святого, блискучий проповідник Євангелія – Златоуст.

“Монах на чолі Константинопольської єпархії — вся драма Іоана, прозваного Золотоустим або Хризостомом, заключається у цьому парадоксі… Святість не дала йому політичної гнучкості, навпаки, зробила його непоступливим і заважала вживатись з владою, користуватись методами, на які майстром був Кирило Олександрійський… Цілісність і прямота Іоана викликали ворожість у багатьох, політичні інтригани невідступно переслідували його. Він не відступив ні на крок, у служінні своєму до гробу зберігши непохитність чистої натури,”— говорить про святителя відомий патролог А.Амман.

Цього дня преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Георгіївському храмі м. Житомира. Владиці співслужили секретар Житомирської єпархії, настоятель храму протоієрей Павло Ядчишин, клірики Свято-Михайлівського кафедрального собору протоієрей Володимир Бігун і протодиякон Василь Татарин та насельник Свято-Троїцького чоловічого монастиря протодиякон Алім Мельник.

Своїм співом урочисте богослужіння прикрасив хор Свято-Георгіївського храму.

Після потрійної ектенії владика Паїсій разом з духовенством і учасниками богослужіння молилися за справедливий мир в Україні та звільнення від нашестя ворогів.

Після відпусту ахрипастир звернувся до присутніх вірян з повчальним словом проповіді.

За благочестивою православною традицією, після літургії відбулася хресна хода з окропленням святою водою і читанням Святого Євангелія. Після читання Євангелія, владика Паїсій підніс молитву до святого великомученика Георгія Переможця за мир в Україні та благе життя українського народу.

Прес-служба Житомирської єпархії