Архієрейське розпорядження

У зв’язку з карантинними заходами, впровадженими органами державної влади та місцевого самоврядування в Україні у боротьбі з пандемією небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19), духовенству Житомирсько-Овруцької єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ) БЛАГОСЛОВЛЯЄТЬСЯ:

–         привести богослужіння в храмах єпархії згідно практичних настанов, викладених в рішенні Священного Синоду від 17 березня 2020 року, журнал №9;

–      дотримуватись під час карантину всіх рекомендацій та заходів з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, органів охорони здоров’я. Унеможливити скупчення великої кількості людей (згідно законодавства не більше 10 осіб), заохочувати людей похилого віку які знаходяться в найбільшій зоні ризику, залишатись вдома. Таїнства Сповіді та Причастя можна подавати таким віруючим за потребою індивідуально вдома запасними Дарами. Також обмеження відвідування храму є для батьків з малими дітками;

–        Причастя віруючих у храмі звершувати у той самий спосіб, як це здійснюється священнослужителями під час літургії ранішосвячених Дарів (подавати кожному віруючому індивідуально в руки над платом), звершувати чин загальної Сповіді. Перед причастям помити або протерти руки дезинфікуючими засобами чи вологими серветками. Запивку подавати в окремому одноразовому стаканчику.

–         відмінити звершення в храмах таїнства Соборування загальним чином, здійснювати його лише за потребою індивідуально в помешканнях віруючих;

–      Шанування ікон, хреста та інших святинь у храмах звершувати через хресне знамення і поясний поклон перед ними;

–         утримувати храми в чистоті, обробляти засобами дезинфекції;

–         якщо є можливість, БЛАГОСЛОВЛЯЄТЬСЯ звершувати богослужіння біля храмів, щоб забезпечити більшу відстань між віруючими;

–      під час похорону звершувати лише чин погребіння. Традиційне благословення трапези після похорону – не благословляється, щоб не заохочувати людей збиратись у великій кількості. Також під час звершення таїнств Хрещення у храмах повинна бути мінімальна кількість віруючих.

В межах Житомирсько-Овруцької єпархії в усіх храмах та монастирях благословляється дзвонити у дзвони, як перед богослужінням так і протягом дня. Церковний дзвін має благодатну та спасительну силу, про яку відомо з історії Церкви і про що описано в багатьох книгах.

Духовенство та вірні закликаються до посилення особистих щоденних, соборних молитов до Господа Бога, Божої Матері та святих угодників Божих про милість до людей, прощення гріхів та припинення пошесті згубної.

Духовенство єпархії повинне з усією відповідальністю віднестись до заходів безпеки, які вживає як Церква, так і державна влада в боротьбі з небезпечною хворобою, неухильно їх виконувати.

Якщо виникають запитання з практичного виконання настанов, затверджених рішенням Священного Синоду від 17.03.2020 року, журнал №9, звертайтесь в телефонному режимі в канцелярію єпархії за роз’ясненнями.

0977422019 – канцелярія Єпархіального Управління.

Керуючий

Житомирсько-Овруцькою єпархією    

+ Паїсій

Єпископ Житомирський і Овруцький