Архієрейське розпорядження про молитву під час епідемії

У  зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій благословляє на всіх богослужіннях у храмах єпархії возносити додадкові прохання та молитви:

На великій ектенії:

Після: За подорожніх, за недужих…

Щоб не пом’янув беззаконнь і прогрішеннь наших, грішних і недостойних рабів Своїх, але милостиво очистив гріхи наші, і відвернув гнів Свій, що праведно іде на нас, Господу помолимось.

Щоб вивів нас від воріт смертних, і милостиво відвернув від нас вийнятий меч і натягнутий лук Свій, що в ньому знаряддя смертоносні та стріли палаючі, по справедливості приготовані для нас, Господу помолимось.

Щоб почув молитву нашу і вислухав моління наше, і споглянув на сльози наші, і подав нам полегшення, щоб ми не упокоїлися передчасно, Господу помолимось.

На потрійній ектенії:

Після: Ще молимось за Богом бережену Україну…

Согрішили ми, чинили беззаконня, і ради цього справедливий гнів Твій, Господи Боже наш, надійшов на нас, і тінь смертна оточила нас, і наблизилися ми до воріт адових, але до Тебе, Бога нашого, в болісті нашій з умилінням кличемо змилуйся, змилуйся над людьми Твоїми, і не вигуби нас до кінця, смиренно молимось Тобі вислухай і помилуй.

Ти не бажаєш смерті грішних, але хочеш, щоб вони навернулися і живими були, бо Ти єси Джерело життя, Боже, що володієш живими і мертвими; не погуби нас погрозою гніву Твого, молимось Тобі сильним голосом і з гіркотою серця та сльозами вислухай і помилуй.

Згадай, Господи, що ми є тіло, дух, що відходить і не повертається, і милостиво відверни гнів Свій, що справедливо наступає на нас, яким безжально, наче мечем, караєш нас; відверни хворобу і втихомир недугу, що нищить нас, бо не мертві возхвалять Тебе, чи всі ті, що сходять до аду, але ми, живі, прославляємо Тебе, і в сокрушенні серця благаючи молимося вислухай і помилуй.

Після потрійної ектенії, молитва:

Господи Боже наш, споглянь з висоти святої Твоєї на молитву нас, грішних і недостойних рабів Твоїх, що беззаконнями своїми прогнівили Твою доброту і роз’ятрили Твоє добросердя, і не входь у суд із рабами Твоїми, але відверни страшний гнів Твій, справедливо на нас спрямований, погаси губительну погрозу, відклади грізний меч Твій, що невидимо і безжально карає нас, зглянься над нужденними і вбогими рабами Твоїми, і не дай смерті полонити душі наші, бо ми в покаянні і з сокрушеним серцем та сльозами припадаємо до Тебе, милосердного, добропривітного і добропомічного Бога нашого. Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Прес-служба Житомирсько-Овруцької єпархії