З благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія вводиться додаткове Розпорядження по Житомирсько-Овруцькій єпархії Православної Церкви України стосовно архієрейського богослужіння, служіння двох і більше священнослужителів разом, а також інших карантинних норм.
Архієрейське богослужіння
До благословення архієрея священникам та мирянам підходити тільки схиливши голову не цілуючи хреста і руки архієрея (правило також діє і поза богослужінням);
Під час богослужіння на малому вході не цілувати ікон на Царських воротах;
Священнослужитель, який подає хреста архієрею не цілує хрест і руки;
Під час поминання архієреєм на Херувимській пісні священнослужителям називати імена для поминання на відстані не цілуючи омофору архієрея;
Під час «Символу віри» архієрей промовляє загально: «Христос посеред нас», а священнослужителі разом відповідають: «і є, і буде». Або по одному підходять до архієрея схиливши голову;
Під час причастя святих Христових Таїн священнослужителі обробляють руки антисептичними засобами і по черзі підходять до архієрея склавши руки, як звичайно. Після того, як архієрей кладе часточку Агнця (вмочену Кров’ю) на руку священнослужителя, священник відходить до сторони престолу і з благоговійністю споживає, при цьому не цілує руки архієрея і омофору.
Після відпусту підходити до благословення, схиливши голову не цілуючи хреста і руки архієрея.
Богослужіння двох і більше священнослужителів
Священнослужителі дотримуються відповідної відстанні один від одного та вітають один одного на відстані. Коли служить один священнослужитель, то в такому випадку на малому вході цілує ікони на Царських Воротах, а при служінні більше священнослужителів здійснюється вшановуння схиленням голови.
Під час «Символу віри» вітання здійснювати так само, як при службі з архієреєм. Після причастя Святих Таїн священнослужителям для запивки використовувати одноразову посуду.
Сповідь проводити загальну або з огляду на можливість дозволяється проводити індивідуальну, але той хто сповідає і сповідається повинні бути у захисних масках.
Дотримання правил перебування у храмі
Проводити роз’яснювальну роботу з парафіянами по дотриманню елементарних правил поведінки у храмі чи під час звершення інших богослужінь в храмі і поза його межами. Надалі дотримуватися дистанції один від одного на відстанні не менше 1.5-2 метри. Парафіянам під час богослужінь перебувати в засобах індивідуального захисту, респіраторах чи захисних масках, в тому числі зроблених власноруч. Використовувати для оброблення рук антисептичні засоби. Утримуватися від звичайних вітань через потискання рук чи християнського привітання. До хреста, ікон та інших святинь не прикладатися і не цілувати, під час епідемії вшановувати святині схиленням голови.
Причастя вірним подавати згідно рішення Священного Синоду за прикладом причастя священнослужителів за Літургією Ранішосвячених Дарів (після причастя духовенства Агнець розробляється за кількістю причасників, частинки викладаються на дискос, а кожна частичка вмочується невеликою кількістю Крові). Храми чи тимчасові приміщення для богослужіння часто прибирати з використанням антисептичних засобів. Розпорядження обов’язкове до виконання по всій єпархії.
+ ПАЇСІЙ
Єпископ Житомирський і Овруцький