Архіпастир Житомирщини освятив Хрест на місці майбутнього храму в м. Овручі

12  квітня 2018 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій  черговий раз відвідав своє друге кафедральне місто – Овруч. Керуючий Житомирською єпархією прибув до древнього міста для освячення Хреста на місці першого храму Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Під час візиту владику супроводжували благочинний Овруцького району, настоятель парафії Преподобномученика Макарія Овруцького м. Овруча ієрей Олександр Дячук, секретар Житомирської єпархії протоієрей Павло Ядчишин, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира митрофорний протоієрей Богдан Бойко та численне духовенство Житомирської єпархії.

Розпочався візит архіпастиря до м. Овруча з молитви біля пам’ятного знаку воїнам УПА, що знаходиться на місцевому кладовищі. Після цього владика з духовенством вирушили до пам’ятника преподобномученику Макарію Овруцького, встановленого на місці колишнього монастиря, де ніс своє служіння святий, та звершили біля нього молебень. Продовжився візит архіпастиря хресним ходом від тимчасового приміщення храму Преподобномученика Макарія Овруцького до місця, де буде побудовано першу церкву Української Православної Церкви Київського Патріархату. Під час ходу архіпастир з духовенством звершили молитви біля пам’ятників жертвам Чорнобильської катастрофи, воїнам інтернаціоналістам, жертвам Голодоморів та замордованим під час політичних репресій комуністичною владою.

На місці побудови майбутнього храму владика Паїсій у співслужінні духовенства звершив освячення Хреста. Після богослужіння його преосвященство звернувся до кліру та пастви з архіпастирським словом та зазначив: «Українській Православній Церкві Київського Патріархату в м. Овручі бути. І не тому, що цього хоче владика Паїсій чи хтось інший, а тому, що це є воля Божа». Також керуючий Житомирською єпархією розповів про різницю між УПЦ КП та УПЦ МП та закликав владу та громадськість міста не зупинятись на досягнутому і дбати про розвиток Української Церкви.

Завершився візит архіпастиря Житомирщини до Овруцького краю відвідинами с. Покалів, де владика звершив освячення історичної криниці, та молитвою біля пам’ятника загиблим за волю і незалежність України.

Після цього єпископ Паїсій з духовенством завітали до місцевої школи, де відбувся святковий концерт.

Прес-служба Житомирської єпархії